Rozwój bez presji

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 listopada 2010
Kategoria:
winoSieć sklepów Alkohole Winoteka przyciągnęła kolejnych inwestorów. Właściciele nowo otwartych placówek nie mieli jednak w tym roku łatwego startu.

- To był zdecydowanie trudny rok, zwłaszcza dla nowych sklepów. Choć te, których właściciele wykazali determinację i  konsekwentnie wykorzystywali potencjał zawarty w ofercie franczyzodawcy, wykazują wyraźny progres. Sklepy o ugruntowanej pozycji na swoich lokalnych rynkach dość  stabilnie wypracowują wzrosty w stosunku do roku 2009, choć też nie omijały ich zawirowania i spadki koniunktury w poszczególnych miesiącach - mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Zbigniew Brzyski, dyrektor ds. sieci Alkohole Winoteka.

W sieci Alkohole Winoteka funkcjonuje już ponad 20 sklepów. Większość z nich to jednostki własne, należące do firmy Win Cin, olsztyńskiego dystrybutora win. Franczyza jest stosunkowo nową ofertą firmy, aczkolwiek już po okresie testów i analiz. W tym roku do sieci dołączyło pięć placówek franczyzowych: w Kutnie, Łodzi, Krakowie, Płocku i Koninie. Na etapie selekcji są cztery kolejne lokalizacje, ale ewentualne otwarcia nie są już planowane na ten rok.

Firma nie ma wygórowanych oczekiwań względem przyszłego roku. - Mamy zamiar nadal rozwijać sieć franczyzową, lecz bez konkretnych planów ilościowych. Decyzję o przyznaniu licencji  będziemy uzależniać od jakości i potencjału przyszłego franczyzobiorcy, a nie od presji na rozwój sieci - zaznacza Zbigniew Brzyski.

Koszt otwarcia sklepu z winami we franczyzie waha się w granicach 30-50 tys. zł. Oprócz sieci Alkohole Winoteka rozwijanej przez firmę Win Cin, ofertę franczyzową posiada także warszawski dystrybutor win - Grand Cru, który buduje sieć pod szyldem dobrewina.pl. Obecnie tworzy ją ok. 25 sklepów. Dodatkowo Win Cin, oprócz sieci sklepów, rozwija także sieć dystrybucyjną tworzoną przez agentów posiadających wyłączność w określonych regionach Polski.

Joanna Cabaj - Bonicka

ZOBACZ TAKŻE:

Baza sieci: Alkohole Winoteka

Baza sieci: dobrewina.pl
Baza sieci: Win Cin

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram