Rozwiązania niefranczyzowe nadal popularne wśród stacji

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 czerwca 2010
Kategoria:
Huzar_stacjaJedna z największych prywatnych sieci stacji paliw Huzar podpisała od poczatku tego roku 13 umów o współpracy z właścicielami niezależnych stacji. Podobną ilość obiektów pozyskał w tym czasie Orlen, z tym, że na zasadzie franczyzy.

– Oferta sieci Huzar dalece odbiega od oferty koncernów paliwowych. Huzar jest alternatywą dla rozwiązań franczyzowych. Związek jest tworzony w oparciu o wspólną spółkę akcyjną – podkreśla Artur Koziński odpowiedzialny za rozwój tej sieci.

Wśród niezależnych stacyjników nadal widoczna jest silna niechęć do zrzeszania się. Zupełnie samodzielnie funkcjonuje ok. 2700 stacji. Powoli jednak opór pojedynczych właścicieli topnieje, co widoczne jest w przyroście liczby stacji franczyzowych koncernów oraz liczby obiektów należących do niezależnych prywatnych sieci.

Huzar, który jest jedną z takich sieci zrzeszających prywatnych stacyjników, w tym roku odnotowuje wyraźny wzrost zainteresowania swoją ofertą. Podczas gdy w całym 2008 udało mu się zachęcić do współpracy 14 właścicieli stacji, w 2009 r. było to już 16, zaś zaledwie do końca maja tego roku takich umów podpisano już 13. Obecnie do sieci należą 73 stacje, w tym 50 w pełnym brandzie.

Oferta współpracy dotyczy nie tylko wspólnej polityki zakupowej w zakresie paliw. Huzar zauważa, że dla stacji coraz istotniejsza jest działalność pozapaliwowa. W szczególności istnieje zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie gastronomii. – Na razie są to proste rozwiązania z zakresu fast-food i kawy, które wprowadzamy na stacje, których właściciele są zainteresowani taką ofertą. Z całą pewnością zarówno sklep jak i pozostałe działalności są istotne dla właścicieli i mają duży wpływ na zysk osiągany z prowadzenia biznesu, biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że zyski z samej sprzedaży paliw bywają bardzo niskie – wyjaśnia Artur Koziński.

Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych oraz portal FranczyzawPolsce.pl przygotowały raport o rozwoju sieci stacji paliw w Polsce, z którym można się zapoznać tutaj.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram