Rozpoczynasz działalność? Sprawdź jaki bank ma najlepsze konto firmowe

Autor: Redakcja
Kategoria:

ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kont dla firm rozpoczynających działalność, przygotowanym przez redakcję portalu Totalmoney.pl. Konto Direct dla przedsiębiorców zdobyło w zestawieniu aż 10 punktów.

Portal TotalMoney.pl przeanalizował ofertę banków oferujących konta dla firm rozpoczynających działalność i wybrał spośród nich konto, z którego korzystanie będzie dla początkującego przedsiębiorcy najtańsze.

„Konto z Lwem Direct ING Banku Śląskiego (…) prowadzone jest bezpłatnie. Jego posiadacz może także wypłacać bezpłatnie gotówkę ze wszystkich bankomatów na terenie Polski oraz wykonywać darmowe przelewy do ZUS i US. Pozostałe przelewy zewnętrzne są (…) płatne (kosztują 0,90 zł). Opłata za użytkowanie karty debetowej nie zostanie pobrana pod warunkiem dokonania przy jej użyciu transakcji bezgotówkowych o określonej wartości (konkretnie na kwotę 300 zł). (…) ING Bank Śląski oferuje możliwość lokowania nadwyżek finansowych na atrakcyjnie oprocentowanym (3,5% w skali roku) koncie oszczędnościowym” - podaje portal TotalMoney.pl

Redakcja przyznawała punkty za brak opłat za prowadzenie konta, a także za możliwość otrzymania darmowej karty płatniczej do konta bez potrzeby spełnienia dodatkowych warunków, bezpłatny zewnętrzny przelew internetowy na ZUS i US oraz za możliwość wykonania przelewu błyskawicznego i dostęp do konta przez bankowość mobilną. Jednocześnie premiowano brak opłat za wydanie i użytkowanie karty debetowej, darmowe wypłaty z „własnego” i „obcego” bankomatu oraz konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie wynosi co najmniej 2,5% w skali roku. ING Bank Śląski zdobył maksymalną ilość punktów w rankingu, ex aequo z Idea Bankiem.

Konto Direct przeznaczone jest dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i korzystających z uproszczonych form księgowości, które większość operacji bankowych wykonują przez internet. Konto Direct dla przedsiębiorców to pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby, sieć oddziałów, a wpłat na konto można dokonywać w największej sieci wpłatomatów własnych. Rachunkiem można dysponować wieloosobowo, co oznacza, że można nadać odpowiednie uprawnienia więcej niż jednemu użytkownikowi, np. pracownikom czy pełnomocnikom. Posiadacze Konta Direct mogą skorzystać z oferty specjalnej Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus, gdzie oprocentowanie za nowe środki wynosi 3,5% w skali roku.

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram