Rosyjski konkurent McDonald's bez państwowej dotacji 

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 kwietnia 2015
Kategoria:
Foto: Jemy w Domu

Foto: Jemy w Domu

Rosyjscy reżyserzy filmowi, bracia Andriej Konczałowski i Nikita Michałkow, nie dostaną dotacji rządowej, dla tworzonej przez nich franczyzowej sieci sklepów spożywczych i barów fast food, która ma być alternatywą dla McDonald's. 

Chodzi o markę „Jemy w Domu!”, która należy do żony Konczałowskiego - popularnej aktorki i prezenterki telewizyjnej Julii Wysockiej (ma ona być twarzą nowej sieci). Jak wyjaśniają autorzy projektu, jego celem jest przyczynienie się do zastąpienia importowanych artykułów spożywczych rodzimymi produktami i stworzenie alternatywy dla zachodnich sieci fast foodów.

Według dziennika „Kommiersant”, tylko na pilotażowe uruchomienie sieci barów szybkiej obsługi połączonych ze sklepami pod nazwą „Jemy w domu!” Konczałowski i Michałkow potrzebują 971,8 mln rubli (18 mln dolarów).

Słynni bracia zwrócili z prośbą o dotację do prezydenta Rosji Władimira Putina w liście: „Uwzględniając społeczno-polityczny charakter projektu, prosimy o zlecenie jego realizacji rządowi Federacji Rosyjskiej”.

Jednak podczas narady z udziałem wicepremiera Arkadija Dworkowicza z m.in. przedstawicieli rosyjskich resortów rozwoju gospodarczego, przemysłu i handlu oraz rolnictwa zapadła decyzja, że realizacja tego projektu nie wymaga rządowego dofinansowania. Inwestycja może być poprowadzona jedynie w ramach istniejących mechanizmów wspierania małego i średniego biznesu.

Gubernator obwodu władimirowskiego Swietłana Orłowa zaznaczyła z kolei, że w rosyjskich regionach jest wystarczająca liczba lokalnych producentów żywności, którzy również mogli by otwierać niedrogie restauracje. Podkreśliła też, że w tym segmencie rynku powinna działać poważna konkurencja.

Pilotażowa sieć nowych rosyjskich barów szybkiej obsługi ma powstać w obwodach moskiewskim i kałuskim. Projekt zakłada, że dania dla nich będą przygotowywane w regionalnych fabrykach-kuchniach, a menu w 30-40% będzie się składać z dań regionalnych. Przewiduje się, że fabryki-kuchnie Konczałowskiego i Michałkowa będą również zaopatrywać stołówki w placówkach socjalnych, w tym domach dziecka i internatach.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram