Rośnie zainteresowanie otwarciem agencji turystycznej

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 maja 2016
Kategoria:
Foto: freeimages
Będzie więcej biur podróży.

W 2016 roku wczasy poza miejscem zamieszkania spędzi 60% Polaków. To dobry sygnał dla firm pośredniczących w organizacji wyjazdów turystycznych.

W tym roku letni urlop poza miejscem zamieszkania spędzi 60% Polaków. Wakacyjne wyjazdy zostaną sfinansowane z oszczędności i bieżących pensji – wynika z badania „Plany wakacyjne Polaków 2016 - wydatki i finansowanie”, przeprowadzonego na zlecenie Diners Club Polska. To dobra wiadomość dla firm, które zajmują się organizacją wycieczek lub pośredniczą w sprzedaży usług turystycznych.

Jak powiedział nam Przemysław Ciesielski, dyrektor ds. rozwoju sieci i produktu My Travel, która ma obecnie ponad 100 placówek w kraju, zainteresowanie otwarciem własnego biznesu w tej branży jest duże.

Nasiliło się jeszcze bardziej wraz z pojawieniem się dobrej pogody w kraju, gdzie potencjalni franczyzobiorcy uświadomili sobie, że nadchodzi lato i będzie można na otwarciu biura zarobić pieniądze – mówi Przemysław Ciesielski.

Podkreśla też, że mimo coraz większej aktywności platform internetowych, umożliwiających rezerwację biletów i noclegów w atrakcyjnej cenie, stacjonarne biura podróży nie tracą swoich klientów.

Zazwyczaj klienci biur podróży, to osoby które szukają gotowej oferty zawierającej przelot, hotel, transfer, ubezpieczenie i opiekę rezydenta na miejscu wypoczynku. Mamy też propozycję dla tych, którzy organizują sobie wczasy na własną rękę. Współpracujemy z największymi firmami pośredniczącymi w rezerwacji hoteli, biletów lotniczych, aby tych rezerwacji mogli dokonać także u nas – kontynuuje dyrektor ds. rozwoju sieci i produktu My Travel.

Franczyza My Travel należy do grupy o stosunkowo niskim progu inwestycyjnym. Minimalna kwota potrzebna do uruchomienia własnego biura podróży pod tym szyldem wynosi 25 tys. zł. Jeżeli doliczyć do tego aranżację biura i wyposażenie to kwota wzrośnie maksymalnie do 35 tys. zł. Opłata wstępna za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. zł. Jest jeszcze opłata bieżąca - około 300 zł miesięcznie za serwis informatyczny, marketingowy i wysyłkowy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku
Data dodania: 24 listopada 2022
W 2023 roku płaca minimalna wzrośnie w Polsce dwa razy

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram