Rośnie sieć lokali z jedzeniem na wagę

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 listopada 2016
Kategoria:
Foto: Olimp, Olsztyn
To już druga restauracja Olimp w Olsztynie.

Sieciowy koncept z jedzeniem na wagę podbija rynki kolejnych miast. W połowie listopada br. zainaugurowała działalność 51 restauracja pod marką Olimp.

Lokal wystartował w olsztyńskim centrum handlowym Aura. To już druga restauracja Olimp w Olsztynie (obecnie działa także Olimp w Galerii Warmińskiej). Nowy lokal należy do multifranczyzobiorcy Grupy Gastromall z Kielc.
Punkt zyskał nowoczesną oprawę wizualną dzięki odświeżonym layoutom i dużej ilości światła a także ekranom zainstalowanym wewnątrz restauracji,rze na których Klienci śledzą bieżące promocje.

Polecamy wywiad z prezesem Grupy Gastromall: Jak rodziła się nowa polska kuchnia

W najbliższych dniach planowane jest otwarcie restauracji Olimp w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku – relacjonuje Izabela Domaradzka, koordynator projektów Grupy Gastromall.

Samoobsługowe restauracji Olimp to największa w Polsce i najszybciej rozwijająca się sieć z jedzeniem na wagę w ujednoliconej cenie za 100 g.

Skąd się wziął pomysł serwowania jedzenia na wagę? Jak powiedział nam w jednym z wywiadów Piotr Niemiec, właściciel sieci restauracji Olim, pomysł konceptu z jedzeniem na wagę wziął się z wnikliwej obserwacji rynku gastronomicznego. W latach 2009 - 2010 firma zauważyła spadek zainteresowania usługami restauracji z obsługą kelnerską.

Polacy zaczęli oszczędzać, wyjście do restauracji wiązało się z dużym wydatkiem. Pomysł na stworzenie sieci lokali, w której możliwe jest komponowanie dań na wagę okazał się biznesowym strzałem w dziesiątkę.

Olimp należy do największych franczyzowych sieci restauracyjnych. W raporcie Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych „Rynek gastronomiczny postawił na jakość” zajmuje 12 miejsce na liście 20 największych sieci gastronomicznych w Polsce rozwijających się poprzez franczyzę.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram