Rośnie konkurencja sieciom Lidl i Aldi

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Lidl
W Wielkiej Brytanii na rynku dyskontów rośnie konkurencja.

Gdzie? W Londynie, bo właśnie tam, według dziennika „The Guradian” powstał pierwszy sklep spożywczy sieci easyFoodstore, w którym wszystkie towary sprzedawane są w cenie 25 pensów, co stanowi równowartość około 1,5 złotego.

Właścicielem tej sieci jest milioner Stelios Haji-Ioannou, twórca tanich linii lotniczych easyJet. To Brytyjczyk greckiego pochodzenia. Pierwszy sklep z logiem easyFoodstore powstał w Royal Park w północno-zachodniej części Londynu.

Niższa cena to jednak nie wszystko. Liczy się również oferta. W asortymencie sklepu nie ma świeżego mięsa, warzyw czy owoców, co można znaleźć w dyskontach innych sieci.

Nie wiadomo więc jak brytyjscy klienci zareagują na nową markę. Hasło jakie przyświeca pomysłodawcy ultratanich sklepów, to "żadnych drogich marek – tylko jedzenie w uczciwej cenie ". 

W Polsce sieć Lidl liczy około 550 sklepów. Marka ciągle się rozwija, w ciągu ostatniego roku sieć otworzyła ponad 40 nowych placówek.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram