Rosną sieci gastronomiczne specjalizujące się w daniach z kurczaka

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 kwietnia 2014
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Sieci restauracyjne specjalizujące się w przygotowaniu dań na bazie mięsa kurczaka nabierają rozpędu. O rozwoju biznesu w modelu franczyzowym poinformowały m.in. Western Chicken i Felix Chicken. Ekspansję w tym segmencie zapowiedział też United Chicken.

United Chicken planuje rozbudowywać sieć lokali gastronomicznych w miastach średniej wielkości. W tej sieci działa już osiem punktów gastronomicznych, z czego trzy zostały uruchomione w I kwartale tego roku. Z rozmachem działa też sieć lokali z kurczakami marki Western Chicken. Obecnie sieć tworzą 23 lokale franczyzowe w kraju i granicą.

Specjalnością tej marki jest przygotowanie kurczaka w panierce według własnego przepisu. Najnowszy lokal Western Chicken stanął w Wejherowie, niedaleko Trójmiasta. Stosunkowo niedawno firma otworzyła też franczyzowy lokal w Wielkiej Brytanii, w Ashford. Kolejna firma o podobnym profilu, która również zapowiedziała aktywny rozwój sieci franczyzowej to Felix Chicken. W tym roku planuje otworzyć około 10 nowych punktów gastronomicznych.

System franczyzowy zaczęliśmy budować od czerwca 2013 roku. Rozpatrujemy też możliwość współpracy z lokalami już istniejącymi. Menu tych placówek poszerzamy o produkty naszej marki. Przy współpracy z nami obrót takiego lokalu może wzrosnąć nawet o 40% miesięcznie – powiedział nam Łukasz Pyszczak, menedżer sieci gastronomicznej Felix Chicken.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram