Rosną inwestycje w mieszkania pod wynajem

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Dompress.pl

Co raz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania pod wynajem. Jak podaje portal Dompress.pl, można na nich zarobić do około 8%.

Według Radosława Bielińskiego z Dom Development, najczęściej wybierane są mieszkania jednopokojowe lub nieduże dwupokojowe na osiedlach dobrze skomunikowanych z centrum miasta, w rejonach o rozwiniętej infrastrukturze, na ogół dokonując zakupów za gotówkę.

O tym, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania pod wynajem mówi też Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu w Victoria Dom. Podkreśla, że najważniejszym kryterium dla inwestorów to cena - im niższa tym lepiej, oraz lokalizacja. Wybierają kawalerki lub mieszkania dwupokojowe o najmniejszym metrażu w inwestycjach znajdujących się w miejscach zapewniających dobrą komunikację.

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Dantex podaje, że klienci inwestycyjni najczęściej decydują się na mieszkania jednopokojowe w cenie do 250 tys. zł albo dwa pokoje o metrażu do 45 mkw. w kwocie do 350 tys. zł. Przyznaje, że dla tej grupy kupujących liczy się przede wszystkim lokalizacja.

Dyrektor biura sprzedaży ConceptHouse Mokotów w Atlas Estates, Karolina Krzemińska zauważa z kolei, że liczba zapytań ze strony klientów inwestycyjnych utrzymuje się na stabilnym poziomie. Szacuje, że wśród kupujących jest ich około 15-20%, a największym uznaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe o metrażu 40-50 mkw. lub większe kawalerki, w których można wydzielić dodatkowy pokój.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram