Rosja zatopiła Atlantic?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Atlantic
Sytuacja na rynkach wschodnich doprowadziła do upadku firmy Atlantic

Załamanie sprzedaży na rynkach Rosji i Ukrainy jest - według władz spółki - powodem poważnych kłopotów firmy Atlantic. Już za tydzień odbędzie się rozprawa upadłościowa, przyglądać się jej będą pracownicy, którzy od jakiegoś czasu nie dostają pensji.

Atlantic wszedł na rynek w roku 1993, założył go i do dziś prezesuje Wojciech Morawski. Firma od kilku lat przynosiła straty, jednak gwoździem do trumny - według prezesa Morawskiego - stała się sytuacja na wschodzie. W wywiadzie dla Wyborczej tłumaczy, że 60% produkcji szło do Rosji i na Ukrainę. Wojna, inflacja, załamanie rubla i unijne sankcje pogorszyly i tak nie najlepszą kondycję Atlantica. Firma nie wypłaca pensji pracownikom.

Co ciekawe, na początku roku 2014 Atlantic został wyróżniony przez rosyjski magazyn Profashion jako najlepszy monobrand w kategorii bielizna. Redakcja doceniła rosnącą rolę marki Atlantic na rosyjskim rynku odzieżowym oraz potencjał oferty produktowej, a także rozwój sieci salonów. Marka znalazła się w otoczeniu takich brandów jak Michael Kors, Louis Vuitton i Hugo Boss.

O kłopotach Atlantica mówiło się już od jakiegoś czasu. Firma otwierała nowe salony, niektóre jednak traciła z powodu zaległości czynszowych. Prezes Morawski zamierza wnioskować o upadłość z możliwością układu, co powinno zabezpieczyć roszczenia pracowników.

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram