Romet prognozuje motocyklowy boom

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 lipca 2014
Kategoria:
Romet prognozuje motocyklowy boom; Foto: Romet

Romet prognozuje motocyklowy boom; Foto: Romet

W najbliższych miesiącach sprzedaż motocykli z silnikami o pojemności do 125 cm3 może wzrosnąć nawet o ponad 20% - prognozuje Romet, polski producent skuterów i motocykli. To efekt zmiany prawa, dzięki której takim motocyklem będą mogły kierować osoby posiadające co najmniej 3 lata prawo jazdy kategorii B. 

Według statystyk Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), w latach 2009-2013 motocykle 125 cm3 stanowiły od 24,2% do 34,7% sprzedaży wszystkich motocykli. Popularność tej kategorii pojazdów ograniczał fakt, iż do ich prowadzenia niezbędne było posiadanie prawa jazdy kategorii A1 lub wyższej.

Prezydent RP podpisał nowelizację Ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami. Nowe prawo wejdzie w życie w połowie sierpnia 2014. Nowelizacja wprowadza wiele zmian związanych m.in. z egzaminowaniem na prawo jazdy, jednak najbardziej oczekiwaną z nich jest właśnie umożliwienie kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg osobom posiadającym prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.

Wzrost dzięki nowelizacji

Zdaniem ekspertów z firmy Romet, wprowadzenie nowych przepisów powinno stymulująco wpłynąć na rynek  motocykli w Polsce. Firma spodziewa się, że w najbliższych miesiącach ich sprzedaż może wzrosnąć nawet o 20% (będzie to oznaczało największy wzrost sprzedaży od kilku lat). Przedstawiciele Rometa -sądzą, że to właśnie ich firma będzie głównym beneficjentem tego trendu.

Doświadczenie eksportowe i silna pozycja na rynku w Polsce zdecydowanie pozwolą Rometowi zaproponować najszerszą i sprawdzoną ofertę 125-tek. W pojemności 125 cm3 mamy najszerszy asortyment na rynku polskim. W związku z wejściem nowej ustawy przewidujemy, że zainteresowanie mniejszymi motocyklami będzie rosło i jesteśmy na ten wzrost popytu przygotowani, zarówno produkcyjnie, jak i sprzedażowo, dzięki dobrze rozwiniętej sieci franczyzowej – wyjaśnia Agnieszka Starzyk, Dyrektor Romet Motors.

Dla kogo 125 cm3?

Kto będzie kupował takie motocykle? Zdaniem ekspertów, zainteresują się nimi przede wszystkimi mieszkańcy miast, szukający alternatywy dla transportu miejskiego i chcący uniknąć korków.

Zmiany przepisów były potrzebne, ponieważ poruszanie się skuterem o pojemności 50 cm3 nie było wystarczające, aby sprawnie poruszać się w mieście m.in. na drogach szybkiego ruchu. Tego typu przepisy sprawdziły się w wielu europejskich miastach. Obserwujemy tam zdecydowanie lepszą kondycję rynku jednośladów. Coraz więcej ludzi korzysta ze skuterów podczas codziennych dojazdów do pracy, czego efektem są m.in. mniejsze korki w centrach miast – tłumaczy Agnieszka Starzyk.

Aktualnie Romet posiada w ofercie kilkanaście modeli motocykli o pojemności 125ccm, które spełniają kryteria nowej ustawy – to m.in. kultowy Ogar Caffe, Retro 7 125, Maxi 125 oraz White City 125, jednak firma przygotowuje rozszerzenie oferty w tym zakresie o kolejne projekty.

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą z marką Romet, zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram