Rodzina się powiększyła

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 stycznia 2013
Kategoria:
Best-Western-Logo_1

Best-Western-Logo_1

Do sieci franczyzowych hoteli Best Western oficjalnie dołączyły dwa nowe hotele – w Lublinie i Kielcach. Tym samym największa na świecie rodzina hoteli rozpoczęła nowy rok z 18 obiektami w Polsce.

Wszystkie hotele Best Western są niezależnie zarządzane i stanowią prywatną własność inwestorów – sieć działa tylko i wyłącznie na zasadach franczyzy. Pierwotne plany Best Western zakładały pozyskanie 8 hoteli do końca ubiegłego roku. Wynik ten udało się przekroczyć – sieć podpisała aż 13 kontraktów, z czego część na lata 2013 i 2014.

Gheorghe_Marian_CristescuMiniony rok był dla nas okresem intensywnego rozwoju. Udało się zdywersyfikować nasze portfolio, uzupełniając je o obiekty oferujące usługi dodatkowe, takie jak SPA czy nowoczesne centra konferencyjne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby zarówno klientów biznesowych, z którymi jesteśmy najczęściej kojarzeni, jak i turystów indywidualnych – mówi Gheorghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę.

Następne hotele Best Western zostaną otwarte m.in. w Katowicach oraz Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawiciele sieci cały czas prowadzą rozmowy z właścicielami obiektów w różnych częściach Polski. Dokładne lokalizacje nowych hoteli zostaną ujawnione już niebawem.
Planujemy utrzymać dynamiczne tempo wzrostu i do końca tego roku współpracować z co najmniej 30 obiektami – podsumowuje Gheorghe Marian Cristescu.

Franczyzobiorca Best Western otrzymuje od firmy pełne wsparcie marketingowe. Hotele uczestniczą w centralnym systemie rezerwacji, są reprezentowane na targach branżowych, a informacja o nich umieszczana jest w specjalnym przewodniku po hotelach Best Western. Poza tym franczyzobiorca wraz z całym personelem obejmowany jest systemem szkoleń. Musi też świadczyć usługi zgodne ze standardami marki.

Właściciele hoteli, którzy podejmą decyzję o przynależności do sieci Best Western, muszą liczyć się z okresem przejściowym – jest to czas na wprowadzenie zmian i dostosowanie obiektu do narzuconych standardów. Zdecydowanie łatwiej sytuacja wygląda, gdy franczyzobiorca decyduje się na przyłączenie do sieci w momencie budowy obiektu. Wskazówki udzielane przez Best Western zaoszczędzają w tym przypadku czas i zmniejszają koszty inwestycji – nie trzeba np. przerabiać źle zaprojektowanego budynku.

Sieć Best Western została uznana przez branżowy magazyn Hotelarz za Najlepszą Sieć 2012, powtarzając tym samym sukces z roku ubiegłego. Gheorghe Marian Cristecu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę został natomiast wyróżniony tytułem Człowieka Roku. Ponadto Best Western otrzymała tytuł najlepszej sieci hotelowej w Polsce w plebiscycie Best Hotel Award 2012.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram