RoboCAMP - prawie pół setki licencji

Data dodania: 27 stycznia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
RoboCAMP

RoboCAMP to przygotowany przez psychologów i inżynierów nowatorski trening twórczości, oparty na wykorzystaniu nauk ścisłych w rozwoju kreatywności. W 1. roku działalności systemu franczyzowego RoboCAMP, licencję na jego używanie kupiło 39 instytucji w Polsce i 8 za granicą.

Program powstał, by pomóc dzieciom rozwijać konkretne umiejętności i praktycznie sprawdzać, jak działa otaczający je świat. Opiera się on na wykorzystaniu nowoczesnych zestawów klocków LEGO WeDo i Lego Mindstorms, opracowanych wspólnie z badaczami z prestiżowego Massachusetts Institute of Technology. Zyskały one wielką popularność wśród dzieci, pedagogów, a nawet profesjonalnych robotyków i nauczycieli akademickich z całego świata.

Franczyzobiorca systemu otrzymuje dostęp do systemu IT przeznaczonego do obsługi placówek RoboCAMP oraz do systemu e-learningowego wykorzystywanego przez lektorów i uczestników podczas zajęć. Nowy punkt ma pełne wsparcie Biura Obsługi Klienta i zostaje włączony w działania marketingowe. Model franczyzowy dostosowany jest zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców.

Program RoboCAMP opiera się na wiedzy i jej przekazywaniu, więc nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wdrożenie systemu we własnej instytucji to - w zależności od jej wielkości - to koszt od 6 do 30 tys. zł. Według RoboCAMP zwrot z inwestycji jest możliwy już po trzech miesiącach działalności. Model biznesowy pozwala na zaadaptowanie programu zarówno w dużych, jak i małych placówkach edukacyjnych. Opłata wstępna wynosi 1000 zł a franczyzowa - od 1200 zł rocznie.

2013 był pierwszym rokiem sprzedaży programu RoboCAMP w nowej formule. - Udało nam się sprzedać 39 licencji w Polsce i 8 za granicą, co jest satysfakcjonując wynikiem, jak na 12 miesięcy. Ponad połowę z naszych licencjobiorców stanowią przedsiębiorcy i instytucje, które już działają na rynku edukacyjnym i chcą rozszerzyć swoją działalność o dodatkowe zajęcia dla dzieci. Z naszych licencji korzystają między innymi szkoły językowe, kluby malucha, hotele itp. ale także szkoły - mówi nam Wojciech Syrocki z RoboCAMP.

Metoda RoboCAMP idealnie sprawdziła się w realizacji zajęć w wielu różnych formułach. Można za jej pomocą prowadzić zajęcia pozalekcyjne, półkolonie, szkolne lekcje i kółka robotyki oraz imprezy okolicznościowe takie jak urodziny.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram