Riksza z lodami na Kasprowym Wierchu?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Riksza "U Lodziarzy"

Przedstawiciele marki „U Lodziarzy” wypuścili właśnie na rynek designerski model rikszy, zdobiony pięknymi ornamentami, jakie zobaczyć można przy oknach podbiałostockich starych chat.

Pomysł na riksze Lodziarze mieli do dawna. - Chcieliśmy, by była funkcjonalna, piękna i kojarzyła się z naszym regionem. Pomyśleliśmy więc, że wykorzystamy wzornictwo podlaskie i kurpiowskie, bo stamtąd wywodzi się nasza firma– mówi Artur Kaczyński, reprezentujący markę. – Szukając inspiracji sięgnęliśmy do zbiorów dokumentujących lokalne tradycje budownictwa drewnianego znajdujących się w hajnowskiej bibliotece, z których wybraliśmy detale domów, które nam najbardziej odpowiadały m.in.: kogutki i motywy florystyczne.  
Rower może pomieścić 14 pojemników na lody, designem też nawiązujących do staroświeckich baniek na mleko. Posiada zamknięty obieg wody (na brudną i czystą). Zupełną nowością jest łatwo składający się daszek, oraz skrętna rama, umożliwiająca złożenie roweru na pół, co bardzo ułatwia jego transport.

Wkrótce pierwsze riksze pojawią się w  Zakopanem i okolicach (w tym na Kasprowym i na Gubałówce), w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i innych kurortach. Dwie staną w białostockim parku, na Plantach. Na razie wyprodukowano 10 modeli. Ale wszystkie zostały sprzedane na pniu, mimo, że są dostępne tylko w ramach sieci, dla franczyzobiorców Wytwórni Lodów Polskich „U Lodziarzy”. - Zainteresowanie jest ogromne. Dzwonią ludzie z całej Polski, pytają o riksze w kogutki. Będziemy więc je wytwarzać na zamówienie. Szykowana jest właśnie kolejna partia. Trochę ją usprawniliśmy, by była bardziej wygodna dla sprzedawców. Pojawi się dodatkowa szafka, zamontujemy inny zlew, wygospodarowaliśmy trochę więcej miejsca – dodaje Artur Kaczyński.

Do końca maja riksza dostępna jest jeszcze w promocyjnej cenie, która wynosi 24 900 zł. netto (cena regularna to 27 900 zł). Ale można ją też wynająć w wakacje. Na okres trzech miesięcy za wypożyczenie lodziarskiego jednośladu trzeba zapłacić 2 800 zł netto, na okres pół roku 2 300.  Możliwe jest też wzięcie rikszy w leasing, ale w tym wypadku oferta szacowana jest indywidualnie pod klienta.

Informacja na temat oferty współpracy z U Lodziarzy znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych. 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram