Rezygnują z rozwoju sieci, której nigdy nie rozbudowali

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 czerwca 2009
Kategoria:
logo_arteria.jpg
logo_arteria.jpgArteria - spółka działająca na rynku usług outsourcing'u i wsparcia sprzedaży - rezygnuje z rozwoju sieci franczyzowej, która na koniec tego roku miała liczyć 100 placówek. Nie byłoby w tej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że spółka o sieci franczyzowej tylko mówi, raz o jej rozwoju, raz o rezygnacji z jej rozbudowy. A sieci jak nie było, tak nie ma... I wszystko wskazuje na to, że nie będzie.

W lutym, gdy informowano o planach na 2009 r. przewidywano rozwój sieci franczyzowej. Miały rozpocząć się trwające około 1,5 miesiąca testy tego modelu na 10 punktach sprzedaży. W kolejnym etapie miało powstać 30 punktów franczyzowych, a do końca roku ich liczba wzrosnąć miała do 100. Informowano wówczas, że spółka zaakceptowała już pierwsze 30 lokalizacji dla sieci franczyzowej. We wszystkich punktach sprzedawana miała być oferta jednego z trzech głównych operatorów komórkowych oraz platformy n. Co więcej testowa sprzedaż usług telekomunikacyjnych miała zostać wprowadzona na przełomie marca i kwietnia do czterech z 38 prowadzonych przez Rigall Distribution punktów CitiFinancial. Dziś słyszymy o zmianie planów.

Spółka decyzję tę tłumaczy koniunkturą na rynkach: „Temat sieci franczyzowej był jedną z rozpatrywanych koncepcji dalszego rozwoju sieci. Z uwagi na spowolnienie gospodarcze oraz związane z tym ryzyka, został on na razie zawieszony. Spółka postawiła na alternatywne rozwiązania” – powiedział nam Tymon Betlej Doradca Prezesa Zarządu Arteria S.A. Trudno jednak w czerwcu tłumaczyć zmianę planów kryzysem, skoro w lutym nie stanowił on żadnego problemu. Wojciech Bieńkowski, prezes Arterii mówi, że rynek jest teraz zbyt trudny a nowy model zbyt ryzykowny, by rozpoczynać w nim działalność.

Hmmm… franczyza ryzykowna?

Agnieszka Grabuś, 2 czerwca 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram