Restauracje McDonald's już działają przy A4

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 lutego 2010
Kategoria:

mcdonalds_fotkaRuszyły właśnie dwa nowe lokale McDonald's. Oba funkcjonują przy autostradzie A4 i są prowadzone przez franczyzobiorców.

Wolnostojące lokale typu McDrive wzbogaciły ofertę Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) Rachowice i Kozłów koło Gliwic – informuje serwis portalspozywczy.pl. Nowe restauracje zlokalizowane na MOP-ach to pierwsze z obiektów McDonald's budowanych w ramach podpisanej w ubiegłym roku umowy z firmą Lotos Paliwa. Oferta gastronomiczna stanowi uzupełnienie dla stacji paliw tego koncernu. Przypomnijmy, że zgodnie z umową obie firmy wspólnie zagospodarują 6 MOP-ów przy A2 i A4.

- Nowootwarte restauracje przy autostradzie A4 rozpoczynają kolejny rozdział w historii marki McDonald's w Polsce. Decyzja o lokalizacji na MOP-ach wynikała z konsekwentnej analizy polskiego rynku i naszych pozytywnych doświadczeń z innych krajów, gdzie działają liczne tego typu obiekty. Odpowiadamy rosnącemu zapotrzebowaniu, doceniając stwarzany przez ruch autostradowy potencjał sprzedażowy - mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska.

Dwa pierwsze autostradowe obiekty McDonald's zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z projektem przygotowanym przy współpracy z Europejskim Biurem Projektowym McDonald's w Paryżu. Koordynuje ono pod względem wystroju wnętrz realizowany obecnie również w Polsce europejski program modernizacji restauracji McDonald's. Oznacza to w praktyce przebudowę istniejących obiektów oraz wznoszenie nowych w zgodzie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Rozwiązania zastosowane w inwestycjach na MOP-ach Rachowice i Kozłów charakteryzują się zarówno nowatorskim podziałem wnętrza jak i zupełnie nową kolorystyką oraz jakością zastosowanych materiałów. Przestrzeń sal jadalnych podzielona została na sektory wyznaczone charakterystycznymi przegrodami w kształcie poziomych żaluzji.

Łącznie z dwiema nowootwartymi restauracjami McDonald's ma w Polsce 236 lokali, z czego około stu jest prowadzone przez franczyzobiorców. Jest to jedna z najdroższych franczyz na rynku, wymaga kapitału rzędu 1,2 mln zł.

Joanna Cabaj – Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

portal_spozywczy

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram