Restauracje Ganesh we franczyzie?

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 grudnia 2012
Kategoria:

ganeshSieć indyjskich restauracji, w ramach której od nowego roku będzie działać dziewięć lokali, zapowiada ekspansję poprzez franczyzę.

Choć rynek gastronomiczny nie cierpi na brak niszowych konceptów, co rusz pojawiają się informacje, że kolejny koncept planuje rozwój poprzez franczyzę. Tym razem sieć restauracji Ganesh oferująca oryginalne jedzenie indyjskie zapowiada, że w przyszłym roku startuje z ofertą franczyzową i szturmem chce pozyskać rynek, na którym wciąż dominującym segmentem jest jedzenie typu fast food.
.
Twórca konceptu Tapinder Sharma przyznaje dziś, że początki działalności w branży gastronomicznej nie były dla niego łatwe: Przed otwarciem pierwszej restauracji nie miałem do czynienia z gastronomią. Restauracja i wszystkie sprawy związane z jej prowadzeniem, były dla mnie swego rodzaju „czarną magią”. Zwłaszcza, że już samo otwarcie pierwszego lokalu przerosło moje najśmielsze oczekiwania pod względem liczby gości. W pierwszych dniach, aby jakoś opanować ten chaos, musiałem być zarówno szefem, kucharzem, kelnerem, barmanem, a nawet stałem „na zmywaku”! Początki były więc trudne, jednak dzięki temu mogę docenić dziś pracę wszystkich osób, zatrudnionych w mojej firmie, bo wiem, jak ważną rolę odgrywa każdy pracownik w jej strukturze.
.
Nowe restauracje otwierane w Krakowie i Gdańsku mają być zwieńczeniem dotychczasowej ekspansji marki. Tapinder Sharma jest przekonany, że kuchnia z jego ojczyzny z powodzeniem przyjmie się w nowych miejscach: Po osiemnastu latach spędzonych w tym kraju wiem, że upodobania kulinarne Polaków ewoluują, a ich świadomość i ciekawość kuchni z różnych zakątków świata nieustannie wzrasta. Pizza, kebab czy kuchnia chińska w „fastfoodowym” wydaniu oczywiście nadal cieszą się niesłabnącą popularnością, jednak przykład „Ganeshu” pokazuje, że Polacy są coraz bardziej głodni nowych, nieznanych smaków.
.
Sieć planuje rozwój w miastach powyżej 150 tys. mieszkańców. Pakiet franczyzowy ma być gotowy w pierwszym kwartale przyszłego roku.
.
Marta Rolka
.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram