Reklama dźwignią biznesu

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 maja 2011
Kategoria:
In_the_press_punkt_partnerskiDlatego można na niej nieźle zarobić. Firma In the press oferuje możliwość rozpoczęcia działalności w branży reklamowej bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów inwestycyjnych.

In the press funkcjonuje na rynku od 2008 roku, zaś na początku tego roku firma zdecydowała o rozpoczęciu ekspansji ogólnopolskiej poprzez sieć partnerską. W ciągu kilku miesięcy udało jej się pozyskać 5 partnerów: w Koszalinie, Chełmie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze oraz Bełchatowie. Rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi już trwają.

– Zależy nam na szybkim rozwoju sieci, dlatego nie stawiamy naszym partnerom wygórowanych wymagań czy obostrzeń. Na rozpoczęcie działalności wystarczy 3 tys. zł netto, zaś opłatę bieżącą pobieramy raz kwartał – wynosi ona 4 proc. od obrotu. Umowę podpisujemy na 3 lata, ale jeśli ktoś będzie chciał się wycofać ze współpracy wcześniej, umożliwimy to za porozumieniem stron, bez żadnych kar – zapewnia Przemysław Nowak, właściciel In the press.

Działalność placówek partnerskich polega przede wszystkim na pozyskiwaniu zleceń od lokalnych firm i instytucji, które potrzebują wydrukować plakaty, ulotki, gazetki czy inne gadżety reklamowe.  Ich obsługą zajmuje się zaś centrala, stąd niskie koszty inwestycji początkowej.

– Zapewniamy naszym partnerom możliwość realizacji zamówień po bardzo atrakcyjnych cenach. Do nich zaś należy decyzja o marży, z jaką produkty trafią do klienta końcowego. Niekiedy jest to 50, a niekiedy nawet 100 procent – mówi Przemysław Nowak.

In the press zamierza pozyskiwać partnerów w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, w pierwszej kolejności chce się pojawić w tych większych, a więc przede wszystkim w miastach powiatowych we wszystkich województwach. Według Przemysława Nowaka, na tak wczesnym etapie rozwoju sieci partnerskiej trudno jest precyzyjnie określić, na jakie zyski mogą liczyć potencjalni partnerzy.

– Pierwsze miesiące działalności pierwszych punktów pokazują, że w tym początkowym okresie może być to kwota ok. 5 tys. zł. Podkreślam jednak, że bardzo ważne jest aktywne pozyskiwanie klientów – dodaje Przemysław Nowak.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram