Redan stawia na franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 lutego 2009
Kategoria:

Przychody łódzkiej grupy Redan S.A. w grudniu wzrosły o 21 proc. Dziś spółka szykuje się na przyjęcie kryzysu. Jednym ze sposobów walki ze spowolnieniem gospodarczym ma być wstrzymanie otwarcia własnych sklepów i koncentracja na franczyzie.

top_secret_fotka.jpgOdzieżowa spółka wypracowała w 2008 roku 6 mln zysku netto, wobec 9,2 straty w 2007 roku oraz 301 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 259,2 mln zł rok wcześniej.  Jak mówi w rozmowie z „Pulsem Biznesu” prezes spółki Piotr Kulawiński, na poprawę wyników duży wpływ miała sprzedaż dwu głównych sieci: sieci Top Secret oraz Textilmarket. „W tym roku skupimy się na rozwoju jedynie franczyzowych salonów Top Secret, by nie ponieść większych kosztów inwestycji. Rozważamy też co zrobić z nierentowną siecią Trolla, na razie wstrzymujemy jej rozwój” – mówi Piotr Kulawiński. Jak zaznacza dalej Kulawiński w dobrych czasach spółka czekałaby spokojnie, aż marka Troll urośnie i wyjdzie na swoje, jednak teraz nie ma na to czasu.
troll_fotka.jpg
W obliczu kryzysu Redan zapowiada cięcie kosztów. Jak zapowiada prezes spółki w 2009 roku Redan wyda 8 mln zł mniej niż wstępnie planowano. – Wstrzymamy otwarcia własnych sklepów, skupimy się na franczyzie, ograniczymy wydatki na marketing, będziemy renegocjować umowy najmu – wylicza Piotr Kujawiński w rozmowie z dziennikiem.

Agnieszka Grabuś, 18 lutego 2009 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram