Redan pozyskuje finansowanie na rozwój i wzrost obrotów

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 kwietnia 2012
Kategoria:
top_secret_fotka2
top_secret_fotka2

Grupa Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych Textilmarket, poinformowała o podpisaniu aneksów do umów kredytowych z DZ Bankiem.

Limit kredytowy został podwyższony o 3 mln zł. Grupa w ostatnim czasie podpisała również umowy kredytowe z Kredyt Bank oraz przeprowadziła emisję obligacji. Dzięki temu zbudowano zaplecze finansowe dla finansowania rosnącej dynamicznie sprzedaży.

„W bieżącym roku planujemy dalszy dynamiczny wzrost skali prowadzonej działalności. Dlatego od początku roku pracujemy nad zwiększeniem naszych źródeł finansowania zapewniających możliwość realizacji tych zamierzeń.” - powiedział Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan S.A.

Na początku 2012 r. Grupa Kapitałowa Redan, w celu zdywersyfikowania źródeł finansowania, przeprowadziła emisję obligacji korporacyjnych. Została przeprowadzona emisja obligacji rocznych, niezabezpieczonych o wartości nominalnej 6 mln zł. „Dzięki temu weszliśmy na nowy rynek” – mówi Kruszyński.

W lutym 2012 r. zostały podpisane umowy kredytowe z Kredyt Bank S.A. Redan S.A. pozyskał kredyt obrotowy w kwocie 3 mln zł, którego celem jest finansowanie bieżącej działalności Spółki. Dodatkowo Spółka Top Secret Sp. z o.o. zawarła umowę o kredyt obrotowy odnawialny na pokrycie wpłat z akredytyw oraz umowę o otwieranie akredytyw własnych z możliwością finansowania. Finansowanie objęło kwotę 1 miliona USD. Udzielona Top Secret Sp. z o.o. linia na akredytywy zwiększa możliwość spółki do zakupów towarów od dostawców z Dalekiego Wschodu, a tym samym do zatowarowania sieci.

Podpisane ostatnio aneksy do umów z DZ Bankiem są kolejnym krokiem na tej drodze. Na ich podstawie bank podwyższył spółkom z Grupy Redan limit odnawialnego kredytu do 17 mln zł

z dotychczasowych 14 mln zł. Przyznany przez DZ Bank kredyt wykorzystywany jest w celu finansowania bieżącej działalności. Obniżeniu uległy także koszty obsługi kredytu przez DZ Bank.

Pomimo zwiększenia kwoty zadłużenia do ok. 37 mln zł jest ono nadal relatywnie niskie - stanowi to ok. 45% kapitałów własnych na koniec 2011 r.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w 4 sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 460 sklepów. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka aktywnie wspiera Fundację Happy Kids. Centrala Spółki znajduje się w Łodzi.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram