Raport: Zmiany na franczyzowym i partnerskim rynku paliwowym

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 stycznia 2008
Kategoria:

Najnowszy raport podsumowujący wydarzenia roku 2007 na jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się za pośrednictwem franczyzy rynków w Polsce jest już dostępny.

Według analityków z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych monitorujących dynamiczny rozwój franczyzy w innych branżach, jak: handel, gastronomia usługi itd. – franczyza w branży paliw płynnych jest w Polsce jednym  z najszybciej rozwijających się kanałów sprzedaży detalicznej.
Podobnie było w 2007 r., kiedy rynek ten uległ dalszym, korzystnym zmianom i przekształceniom. Franczyza pozostaje jednym z najlepszych sposobów na rozwój i sukces biznesowy nie tylko dla koncernów, ale i bardzo licznych w Polsce operatorów niezależnych oraz właścicieli pozostających jeszcze stacji patronackich. Potwierdzeniem tego jest rosnąca
z roku na rok ilość stacji paliwowych działających w tym systemie. Dla dominujących w tym zakresie koncernów, franczyza jest ciągle jednym z priorytetów ich rozwoju, gdzie co 3-cia stacja działa już w formule franczyzy.
"Jako monitorujący systematycznie tę branżę, uważam, że jest kwestią czasu kiedy wielkie sieci podziela się u nas rynkiem paliwowym. Mamy również w kraju dobre perspektywy dla rozwoju franczyzy w branży paliw płynnych, a jednym z jej elementów jest konieczna przed Euro 2012 rozbudowa infrastruktury drogowej" - mówi autor raportu Tadeusz Krawczyk, Dyrektor w Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu tutaj.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram