Raport Superpolisy: za OC wolimy zapłacić przelewem

Data dodania: 24 lipca 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Raport Superpolisy: za OC wolimy zapłacić przelewem; Foto: Superpolisa

Polacy wolą za ubezpieczenia płacić przelewem, nadal najchętniej odwiedzamy agenta w oddziale i kupujemy ubezpieczenie OC. Przeciętnie składki za ubezpieczenie OC kupowane przez Internet są średnio o połowę niższe niż te, na które decydują się kupujący w placówkach naziemnych – to wnioski z najnowszego raportu na temat ubezpieczeń marki Superpolisa

Wyniki badania jasno wskazują, że sposób opłacania polis ubezpieczeniowych jest uwarunkowany przede wszystkim miejscem zakupu. W przypadku placówek naziemnych najchętniej płacimy klasycznym przelewem. W ten sposób płatność reguluje 43% ubezpieczonych. Nadal jesteśmy przyzwyczajeni do gotówki – ten sposób wybrało 31% kupujących. Na ostatnim miejscu znalazły się karty płatnicze. Z tego rozwiązania skorzystało 26% klientów Superpolisy.

Płatności kartami płatniczymi nadal obciążone są sporymi kosztami. Jednak, mając na uwadze wygodę naszych klientów, zdecydowaliśmy na wprowadzenie tej metody płatności w oddziałach Superpolisy – powiedział Bartłomiej Behnke z Superpolisa.pl.

W sytuacji, w której kupujący korzystali z dwóch pozostałych kanałów zakupów w Superpolisie: call center i Internet sytuacja wygląda inaczej. Z płatności kartami płatniczymi oraz z przelewów elektronicznych (e-przelewy) korzysta 73% dokonujących zakupu ubezpieczenia, a z tradycyjnych przelewów 27%.

Z zakupów w Internecie i call center korzystają osoby, dla których bardzo istotna jest cena. W kanale direct średnia składka pakietu OC/AC wyniosła 1524 zł. Za samo OC klienci płacili średnio 385 złotych. Ubezpieczenie mieszkania kosztowało średnio 230 zł, a ubezpieczenie turystyczne jedynie 45 zł.

W przypadku placówek naziemnych średnie koszty polis są nieco wyższe. Za pakiet OC/AC klienci płacili średnio 1757 zł, a dla OC 594 zł. Ubezpieczenie mieszkania w placówkach to koszt 287 zł, a ubezpieczenie turystyczne 120 zł.

Bez względu na kanał sprzedaży najpopularniejszymi ubezpieczeniami w Polsce są produkty komunikacyjne. Jednak miejsce zakupu warunkuje popularność poszczególnych typów polisy.

W przypadku zakupów w oddziałach Superpolisy najczęściej wybierano ubezpieczenie OC (46%), na pakiet OC/AC zdecydowało się 39%. W przypadku zakupów przez Internet lub call center aż 66% kupujących decydowało się na zakup OC, 32% stanowiły zakupy pakietu OC/AC.

Interesująco wygląda podział zakupów ubezpieczeń komunikacyjnych pod kątem lokalizacji w Polsce. Pakiety OC/AC najczęściej kupują mieszkańcy Warszawy, Katowic i Łodzi. W Gdańsku i Poznaniu przeważają zdecydowanie zakupy podstawowego ubezpieczenia OC.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z Superpolisą, zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram