Rainbow Tours gotowe na nadejście zimy

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 października 2008
Kategoria:

Giełdowy touroperator wypracował za okres styczeń-wrzesień 2008 roku zysk netto ponad 5,4 miliona złotych, przy przychodach netto na poziomie ponad 208 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, jest to wzrost obrotów o ponad 50%

Wpływ na takie wyniki miała intensywna przedsprzedaż oferty na 2008/2009 rok. Giełdowy touroperator wprowadził w sierpniu katalog „Prawdziwe Podróże”, obejmujący wyjazdy egzotyczne, narciarskie i sylwestrowe. W dużej mierze do wzrostu przychodów, przyczyniła się  przedsprzedaż wyjazdów egzotycznych na przełom roku. - Mimo niezbyt korzystnej sytuacji gospodarczej na świecie, nie przewidujemy spadku zainteresowania wyjazdami. W związku z tym nie ma planów ograniczania oferty. Z pewnością na wyniki następnego kwartału, wpływ będzie miało wydanie katalogu Lato 2009. Do końca tego roku planujemy również uruchomienie kolejnych dwóch Biur Obsługi Klienta, we Wrocławiu i Krakowie - mówi Remigiusz Talarek, wiceprezes Rainbow Tours.

Giełdowy touroperator obecnie przygotowuje katalog na lato 2009, który ukaże się niebawem. Jego przedsprzedaż objęta będzie rabatami promocyjnymi, sięgającymi nawet 22% procent.

Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług turystycznych od 1990 roku i jest jednym z największych polskich touroperatorów. Od października 2007 spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa kapitałowa Rainbow, w której skład wchodzą m.in. portale turystyczne, ponad 40 biur podróży na terenie kraju oraz spółka na Ukrainie, planuje w 2008 roku osiągnąć sprzedaż brutto w wysokości 300 mln zł.

Redakcja, 2 listopada 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram