Raiffeisen Polbank kończy prace nad kształtem sieci partnerskiej 

Autor: Redakcja
Kategoria:
Raiffeisen Polbank kończy prace nad kształtem sieci partnerskiej; Foto: Raiffeisen Polbank

Raiffeisen planuje uruchomić sieć partnerską. Nie wiadomo jeszcze czy nastąpi konwersja własnych oddziałów na partnerskie, czy struktury finansowe zostaną poszerzone o nowe jednostki. – Prowadzimy analizy, których efekty będą znane jesienią – mówi w rozmowie z nami Tomasz Kowalski, dyrektor ds. sprzedaży sieci franczyzowej w Raiffeisen Polbank. 

Według relacji Tomasza Kowalskiego, zainteresowanie działaniem pod szyldem Raiffeisen Polbank jest duże.

Cały czas otrzymujemy zgłoszenia od przedsiębiorców do nawiązania współpracy. Również część obecnych partnerów proponuje rozszerzenie wspólnej działalności. Wszelkie decyzje w tej sprawie będą jednak uzależnione od wyboru docelowego kształtu sieci oddziałów. Prowadzimy obecnie analizy, których efekty będą znane jesienią – wyjaśnia.

Dodaje też, że prowadzenie franczyzowych placówek bankowych wymaga kompleksowej wiedzy na temat działalności rynku bankowego i zarządzania firmą. Zwraca uwagę na to, że inne problemy są na początku prowadzenia działalności franczyzowej, a inne mogą pojawić się w trakcie jej trwania. Do najczęstszych należą niewystarczające przygotowanie do prowadzenia własnego biznesu i do zarządzania ludźmi. Źle wróży też za mała znajomość branży oraz specyfiki lokalnego rynku, co może na przełożyć się na złą lokalizację placówki. Niekorzystny wpływ ma również niewystarczające zaangażowanie właściciela franczyzy w prowadzenie placówki, szczególnie na początkowym etapie.

Za niepowodzenie odpowiada także brak elastyczności i umiejętności dostosowywania się do zmieniającej się koniunktury, a tym samym celów biznesowych – podsumowuje Tomasz Kowalski, dyrektor ds. sprzedaży sieci franczyzowej w Raiffeisen Polbank.

Zainteresowanych systemem partnerskim Raiffeisen Polbank zapraszamy da naszej bazy konceptów franczyzowych.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram