Rabat Service należy do sieci Nasz Sklep

Autor: Redakcja
Kategoria:
naszsklep_logo

W Gdańsku sfinalizowano transakcję kupna - za 21 mln zł Grupa Kapitałowa Specjał za pośrednictwem spółki Nasz Sklep nabyła Rabat Service. Transakcja została już w całości opłacona.

Precyzując - w ręce GK Specjał trafiła część przedsiębiorstwa Rabat Service w upadłości likwidacyjnej - spółka LD Holding, zarządzającą sieciami franczyzowymi eLDe, Livio i Sieć 34. 21 mln zł to o 10% mniej, niż żądał syndyk w poprzednich przetargach.

Rabat Service to jedna ze spółek, które pozostały po upadku Bomi. Jest właścicielem m.in. LD Holding, który zarządza siecią 1300 sklepów pod szyldem eLDe, Livio i Sieć 34. Dzięki akwizycji Grupa Kapitałowa Specjał (Nasz Sklep, Delikatesy Sezam i Lubazo) zrzeszać będzie łącznie 3800 placówek.

Grupa Kapitałowa Specjał przechodzi właśnie restrukturyzację. Zmniejszyła się liczebność kadry zarządzającej, usprawniono wszystkie procedury - od systemu zakupów, przez magazynowanie i logistykę, po współpracę z odbiorcami. Prezes GK Specjał, Krzysztof Tokarz, zapowiada również wprowadzenie dużej liczby marek własnych, które mają stanowić nawet 10% obrotów Grupy. Spółka ma na to odpowiednie środki, według Krzysztofa Tokarza, dysponuje nadpłynnością finansową.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram