R&C Union szuka masterfranczyzobiorcy

Autor: Redakcja
Kategoria:

Do 20 stycznia można składać oferty w konkursie, który ma wyłonić masterfranczyzobiorcę lokali pozostającej w upadłości układowej spółki R&C Union. Chodzi o restauracje Sioux i kluby Lizard King.

W listopadzie sąd ogłosił upadłość układową właściciela sieci, następnie zmienił się zarząd. W minionym tygodniu skład osobowy znowu uległ korekcie. Rezygnację złożył przewodniczący Rady Nadzorczej, Andrzej Głowacki. Obawiał się konfliktu interesów, jest bowiem jednocześnie prezesem zarządu DGA (akcjonariusza R&C Union) i przewodniczącym rady nadzorczej Ateria (ta firma jest z kolei wierzycielem R&C Union). Powołano trzech nowych członków rady nadzorczej R&C Union. Są to Michał Szablewski, Krzysztof Noga i Leszek Opala.

Najważniejszą decyzją jest jednak zgoda na przeprowadzenie konkursu ofert - jego celem jest wyłonienie masterfranczyzobiorcy. Oznacza to zmianę modelu biznesowego, który pozwoli na drastyczne zmniejszenie kosztów zarządzania. Firma taka ma wykupić licencję na znaki towarowe oraz know-how i zarządzać konceptami R&C Union.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram