Wciąż nierozstrzygnięty pozostaje spór, jaki toczy Grupa Polskie Składy Budowlane z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie prawie 8 mln zł kary za udział w tzw. zmowie rynnowej.
Postępowanie antymonopolowe zostało wszczęte w listopadzie 2005 roku. W jego toku Urząd ustalił, że nielegalne porozumienie zawarło pięciu przedsiębiorców działających na rynku sprzedaży rynien – Zakład Tworzyw Sztucznych Gamrat, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gamart, Śląskie Centrum Handlowe PVC Gamrat, Budmech, oraz wyżej wspomniana Grupa Polskie Składy Budowlane.
Przeprowadzone postępowanie wykazało, że w maju 2001 roku producent systemów rynnowych zawarł porozumienie z czterema dystrybutorami ustalając ceny sprzedaży oferowanych towarów. W umowach lub aneksach do nich uzgodniono maksymalną wysokość rabatu, do dalszej odsprzedaży uzależnionego m.in. od miesięcznej wielkości zakupów. Inicjator porozumienia przewidział sankcje za nieprzestrzeganie wyznaczonego limitu. Ponadto zastrzegł sobie możliwość kontroli uczestników porozumienia poprzez prawo wglądu do wystawianych przez nich faktur. Zdaniem Prezesa UOKiK stosowanie systemu rabatów oznaczało w rzeczywistości ustalenie ceny minimalnej produktu, poniżej której nie mogli zejść sprzedawcy. W rzeczywistości koszty zawartego niezgodnie z prawem porozumienia ponieśli wszyscy uczestnicy rynku. Sprzedawcy zostali pozbawieni zdolności do kształtowania cen sprzedawanych produktów, a konsumenci wyboru najtańszego produktu.
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego odwołała się Grupa PSB, podtrzymał decyzję prezesa UOKiK-u. Sprawa się jednak nie skończyła, bowiem 28 października rozpatrzył ją ponownie Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sędziowie uznali, że w postępowaniu pominięto zgłaszane przez PSB dowody na okoliczność, że nie było zmowy. Ponadto podkreślono, że firma ta jest podmiotem specyficznym i ustalenie ceny odsprzedaży dla jej uczestników nie ogranicza konkurencji. Tym samym PSB zatrzymują w kieszeni niemal 8 mln złotych, które grupa musiałaby zapłacić, gdyby wyrok był inny.