Przybywa kancelarii prawnych we franczyzie

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 stycznia 2012
Kategoria:
kancelaria-prawna

kancelaria-prawna

W ubiegłym roku dużym zainteresowaniem spośród franczyz w branży usług dla biznesu cieszyły się kancelarie prawne.

Największa sieć w tym segmencie rynku, Krislex powiększyła się z 24 punktów na koniec 2010 roku do 33 na koniec 2011 roku. Kancelaria Doradztwa Prawnego i Windykacji WEC także zanotowała spory przyrost. Firma, która franczyzę wprowadziła w 2010 roku, zakończyła ów rok z jedną placówką własną i jedną franczyzową, zaś na koniec 2011 r. partnerzy sieci prowadzili już 7 jednostek. Sieć Kancelarii Podatkowo-Prawnych Paragraf również na koniec 2011 r. miała o jednego franczyzobiorcę więcej niż rok wcześniej i było ich łącznie pięciu. Do otwarcia przygotowuje się szósta placówka franczyzowa, tym razem w Szczecinie. Nie zmieniła się jedynie liczba placówek należących do sieci Omega – podobnie jak przed rokiem jest ich 18.

Kancelarie prawne należą do niskokosztowych franczyz. Zakupienie licencji i otwarcie biura to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Ale z pewnością nie jest to kluczowy powód ich popularności. Większość franczyzobiorców tych sieci rekrutuje się spośród przedsiębiorców, którzy już do tej pory prowadzili działalność w branży usług dla biznesu (np. biura rachunkowe). Franczyza prawna daje im możliwość zaproponowania swoim dotychczasowym klientom dodatkowych usług i powiększenia przychodów, co w czasach kryzysu jest dla nich na pewno szczególnie istotne – komentuje Joanna Cabaj z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram