Przetasowania na rynku franczyz gastronomicznych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Fabryka Pizzy
Fabryka Pizzy może przejść do portfolio spółki Sfinks.

Po prawie siedemnastu latach działalności franczyzowa sieć pizzerii Fabryka Pizzy może zmienić właściciela. Przejęciem udziałów tej firmy jest zainteresowana spółka Sfinks Polska, zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK.

Firma podpisała z właścicielem spółki Fabryka Pizzy dokument określający wstępne parametry możliwej współpracy ukierunkowanej na rozbudowę sieci restauracji pod tą marką w formacie franczyzy. Porozumienie przewiduje także możliwość zakupu przez Sfinks całości udziałów w Fabryce Pizzy.

Małgorzata Sroka z Fabryka Pizzy w rozmowie w portalem Franczyzawpolsce.pl powiedziała, że obecnie pod tą marką działa jedenaście pizzerii (w tym dziewięć to lokale prowadzone przez franczyzobiorców i dwie pizzerie własne). Wcześniej firma planowała, że do końca tego roku pod szyldem Fabryka Pizzy będzie działać czternaście pizzerii.

Sfinks ma do 16 grudnia br. wyłączność negocjacyjną na uzgodnienie warunków umowy inwestycyjnej oraz umowy masterfranczyzy i umów franczyzy.

Współpraca z siecią pizzerii oraz możliwość jej przejęcia jest dla nas atrakcyjna, gdyż - jak wiadomo - już od jakiegoś czasu analizujemy rynek kuchni włoskiej. Jest ona drugą najpopularniejszą kuchnią wśród Polaków, dlatego wciąż weryfikujemy możliwości zaistnienia szerzej z taką ofertą. W przypadku Fabryki Pizzy mamy przekonanie, że posiadane know-how będzie pozwalało na dynamiczny rozwój tej sieci. Dlatego zdecydowaliśmy się na zawarcie umowy intencyjnej, zbadanie spółki i podjęcie szczegółowych negocjacji. Jeśli wyniki audytu i rozmowy zakończą się pomyślnie, z pewnością zawrzemy umowę – komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.

To już kolejna próba przejęcia udziałów sieci pizzerii przez spółkę Sfinks. Przypomnijmy, że w 2015 roku firma starała się o kupno polskiej sieci Da Grasso. Jednak w procesie negocjacji otrzymała oświadczenia od właścicielek Da Grasso - Karoliny Rozwandowicz i Magdaleny Piróg - w których poinformowały spółkę, że nie widzą możliwości uzgodnienia warunków transakcji sprzedaży udziałów na przedstawionych przez Sfinks warunkach, wobec czego uważają kontynuowanie negocjacji za nieuzasadnione.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram