Przepis na sprzedaż pieczywa

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Nowakowski Gorąco Polecam
Gorąco Polecam Nowakowski do końca tego roku planuje otworzyć 20 nowych lokali.

Na tle spadającej konsumpcji pieczywa w Polsce rośnie liczba lokali sieciowych piekarni. Powodzenie w biznesie osiągają wyspecjalizowane sklepy w połączeniu ze strefą kawiarnianą.

Konsumpcja pieczywa w Polsce spada z roku na rok. Według danych GUS, w 2014 roku spadek wyniósł 4,6%. Z kolei z danych Instytutu Polskie Pieczywo wynika, że w 2015 roku przeciętny Polak zjadł 45,3 kg pieczywa, czyli o 2,5 kg mniej niż rok wcześniej. Dla porównania w 1981 roku na jednego Polaka przypadało 100 kg konsumowanego rocznie pieczywa. Na wciąż malejącą sprzedaż wpływa przede wszystkim moda na zdrowe żywienie, która nakazuje eliminację węglowodanów pochodzących zwłaszcza z pieczywa białego z codziennej diety.

Jednocześnie na polskim rynku artykułów spożywczych zauważalny jest rozwój sieci piekarni, np. Putka, Oskroba czy Gorąco Polecam Nowakowski, które oferują szeroki asortyment produktów piekarniczych. Te sieciowe koncepty wyróżniają się m.in. tym, że łączą format piekarni z formatem kawiarni i cukierni. Zapowiadają też zwiększenie liczby sklepów, tak jak Gorąco Polecam Nowakowski, który do końca tego roku planuje otworzyć 20 nowych lokali.

Pierwsza piekarnia z logo Nowakowski Gorąco Polecam została otwarta w 2006 roku. Trzy lata później firma uruchomiła ofertę franczyzy. Pod jej szyldem działa obecnie 42 piekarnio-kawiarni w Warszawie, Legionowie, Gdyni, Gdańsku i Krakowie. Otwarcia kolejnych zaplanowane są na najbliższe miesiące. Nowe lokale pojawią się w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu oraz Łodzi. Minimalna kwota potrzebna na otwarcie własnej piekarnio-kawiarni pod tym szyldem wynosi 80 tys. zł.

Piekarnia zamiast Friends

Sieć piekarni wywodząca się z Warszawy powiększa liczbę lokali także dzięki przejęciom. Przypomnijmy, że w lipcu br. w miejscu dwóch stołecznych barów Friends pojawiły się kawiarnio-piekarnie zaprojektowane według nowego konceptu Gorąco Polecam Nowakowski.

Wcześniej fundusz Capital36 zdecydował o sprzedaży spółki Friends Taste Your Time, właściciela dziesięciu lokali Friends, które stały się częścią spółki Nowakowski Gorąco Polecam.

 

 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram