Przejęcie sieci Gemini pod znakiem zapytania

Data dodania: 28 kwietnia 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Zmiany na rynku aptek.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Northern Pharmacies kontroli nad spółką  Apteka Gemini Hütter.

Northern Pharmacies i spółka Apteka Gemini Hütter zajmują się detaliczną sprzedażą wyrobów farmaceutycznych w aptekach. Zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem, UOKiK przyjął, że obszarem na którym apteki konkurują ze sobą jest obszar do kilometra od placówek handlowych należących do przejmowanych spółek. Na tak określonych rynkach uczestnicy transakcji rywalizują w Gdańsku i Wejherowie. W ocenie Urzędu, szczególnie w tym drugim mieście istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji.

Polski rynek aptek jest jednym z najszybciej rozwijających się. Z danych serwisu pharmalogica.pl wynika, że na dzień 1 kwietnia br. działało 13 657 aptek ogólnodostępnych. To o 31 więcej niż przed miesiącem. W tym samym czasie ubył jeden punkt apteczny. Na rynku pojawiła się też jedna apteka prowadząca sprzedaż wysyłkową. Takich placówek jest już 290.

Jeśli chodzi o apteki szpitalne, zakładowe i działy farmacji szpitalnej, tu też są zmiany. W ciągu ostatniego miesiąca powstało dziewięć takich podmiotów. Ich aktualny stan to 1509.

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram