ProfesKasa – szybko i tanio!

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 maja 2012
Kategoria:
profeskasa_logo

SMS Kredyt Holding SA wraz z InPost Finanse Sp. z o.o. z Grupy Integer.pl tworzą spółkę ProfesKasa, która będzie zrzeszać pod własną marką punkty mikropłatności działające na terenie całego kraju. Spółka planuje również debiut na NewConnect.

ProfesKasa stworzy i będzie obsługiwać sieć agencyjną punktów, które działają na rynku płatności masowych. Spółka będzie konsolidować pojedyncze punkty, które ze względu na zapisy nowej ustawy, będą musiały spełniać rygorystyczne wymagania w tym wymogi kapitałowe, gwarancyjne, sprawozdawcze. Ponadto ustawa wprowadza konieczność pokrywania kosztów nadzoru prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego.

ProfesKasa zaoferuje kompleksowe rozwiązania o charakterze prawnym, informatycznym, organizacyjnym i kapitałowym, które pozwolą na dalsze prowadzenie działalności przez punkty przyjmujące płatności masowe. Dodatkowo dzięki współpracy z InPost i SMS Kredyt agenci będą mieli możliwość sprzedaży usług pocztowych oraz prostych produktów pożyczkowych.

Plan rozwoju sieci przewiduje do 2013 roku objęcie 5% rynku. W obecnej strategii nie zakładamy uruchamiania oddziałów własnych. Uważamy, że sieć punktów agencyjnych w Polsce jest na tyle rozwinięta, iż jest to wciąż duży rynek do zagospodarowania. Szacujemy liczbę samodzielnych punktów przyjmujących płatności na kilkanaście tysięcy - mówi Jacek Wakulski, prezes ProfesKasa.

W pierwszych kilku miesiącach działalności klienci ProfesKasa będą mieli możliwość otrzymania pożyczki na dowolne wydatki jak również na zapłacenie konkretnych płatności. Będą to produkty stworzone i obsługiwane przez SMS Kredyt. Uzyskanie pożyczki będzie możliwe w kilka minut, tak aby nie generować kolejek.

Pragniemy w maksymalnym możliwym stopniu wspierać współpracujących z nami agentów, aby generowali jak najwyższe zyski. Jednak w głównej mierze wyniki finansowe danego punktu zależą od czasu pracy jego właściciela. Z każdej transakcji dokonanej w punkcie opłat planujemy otrzymać około 45 groszy. Wysokość ceny jaką zapłaci klient za transakcję ustala agent, co jest dodatkowym atutem oferty dla agenta i klienta - dodaje Jacek Wakulski.

Profeskasa nie stawia wygórowanych wymogów sprzętowych. Warunkiem obligatoryjnym jest posiadanie boksu kasowego oraz komputera z dostępem do Internetu i drukarki. Wymagane jest również posiadanie urządzenia do przechowywania gotówki w postaci sejfu lub przynajmniej kasety na pieniądze. Urządzenie zabezpieczające powinno być zaakceptowane przez ubezpieczyciela gotówki.

Cel jest prosty – aby szybko i tanio załatwić podstawowe czynności, które w bankach lub na poczcie zajmują sporo czasu i wciąż są drogie.

Marta Rolka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram