Prezes polskiego oddziału największej na świecie franczyzowej sieci sprzedaży detalicznej podsumowuje rok 2011

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 grudnia 2011
Kategoria:

Spar_Puawy

Wojciech Bystroń, Prezes SPAR komentuje wydarzenia, które miały miejsce w zarządzanej przez niego sieci w kończącym się roku.

Wojciech_Bystron_prezes_Spar2011 był dla naszej sieci rokiem rekordowym. Dzięki jasno sprecyzowanej strategii rozwoju uruchomiliśmy 23 nowe sklepy. Każdy z nich spełnia wysokie wymogi sieci SPAR w zakresie lokalizacji i rentowności. Mamy również podpisane kolejne 40 umów franczyzowych, na podstawie których otworzymy część z zaplanowanych na 2012 rok sklepów.

W mijającym roku kładliśmy także duży nacisk na ujednolicenie standardów we wszystkich sklepach SPAR. Dzięki czemu mogą się one pochwalić rosnącą z miesiąca na miesiąc rentownością.

Bardzo istotne z punktu widzenia przyszłości sieci było uruchomienie projektu „Food to Go”, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Stoisko gastronomiczne w sklepie jest dodatkowym elementem, przyciągającym konsumenta do sklepu, a jego właścicielowi dostarcza kolejnych korzyści finansowych. Dlatego właśnie projekt ten będzie dynamicznie rozwijany także w przyszłym roku.

Do najważniejszych zadań na przyszły rok będzie z całą pewnością należeć dalszy rozwój oferty franczyzowej, tak aby przynosiła ona jak największe korzyści naszym partnerom. Oprócz wzrostu przychodów dla sklepów będziemy również pracować nad optymalizacją kosztów prowadzenia naszych placówek, zwłaszcza tych związanych z logistyką. Podobnie jak w roku 2011 dużą wagę będziemy przywiązywać do szkoleń, przede wszystkim wspierających sprzedaż, aby nasi franczyzobiorcy mogli skutecznie się rozwijać na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

SPAR jest największą na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 34 krajach na 5 kontynentach. 12 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia 11 milionów klientów. SPAR Polska działa od 1996 roku, a od 2010 roku należy do jednej z największych grup dystrybucyjnych w kraju - Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram