Prezenty kupujemy w sieci

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 listopada 2014
Kategoria:
Prezenty kupujemy w sieci; Foto: freeimages.com

Prezenty kupujemy w sieci; Foto: freeimages.com

Ponad 80% Polaków posiadających dostęp do sieci planuje kupić choć część prezentów przez internet. 17% wyklucza taką możliwość - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Wśród najpopularniejszych powodów odwrotu od sklepów stacjonarnych w bieżącym roku znajduje się wygoda zakupów przez internet. Polacy kupią w sieci prezenty bo uważają, że tak jest taniej niż w sklepach stacjonarnych (67%) i mają większy wybór niż w sklepach tradycyjnych (43%).

Badanie potwierdza zaobserwowany od pewnego czasu trend, zgodnie z którym Polacy chętnie chodzą najpierw do sklepów stacjonarnych, żeby obejrzeć lub przymierzyć produkty, a potem kupują je w sieci. Robi tak blisko 80% respondentów.

Użytkownicy internetu decydują się na zakup prezentów w sieci ponieważ wiedzą, że nie tylko wydadzą w ten sposób mniej pieniędzy, ale i będą mogli wybierać z bogatszego asortymentu niż w sklepach stacjonarnych. Osoby, które jednak wybiorą zakup w sklepach tradycyjnych, jako główny powód podają chęć osobistego obejrzenia produktów lub obawy, że towar kupiony online może być uszkodzony lub niezgodny z zamówieniem.

Średnio respondenci planują przeznaczyć na zakup prezentów świątecznych w tym roku 500 zł, a połowa z nich nie więcej niż 400 zł. Co czwarta osoba planuje kupić prezenty świąteczne za kwotę większą niż 500 zł.

Wśród najczęściej zamawianych w sieci prezentów znajdą się w tym roku kosmetyki (56%), słodycze (49%) i zabawki (45%). Połowa badanych planuje kupić w prezencie dla bliskich książki.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram