Pralnia dla franczyzobiorcy – nowa bądź już działająca

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 stycznia 2010
Kategoria:

logo_pandaSieć pralni chemicznych pod marką Panda liczy już 43 jednostki własne i 11 franczyzowych. Jednak docelowo to te drugie mają mieć liczebną przewagę.

- Strategia firmy zakłada ponadto stopniowe przekształcanie pralni własnych w placówki działające w oparciu o umowę franczyzową – mówi portalowi Franczyzawpolsce.pl Monika Prymelska, kierownik działu franczyzy w firmie Vector S.A., która jest właścicielem marki Pralnie Panda.

Firma powiększyła się w 2009 roku o dwie placówki franczyzowe, które zlokalizowane są w Warszawie i Kielcach. Plany na 2010 rok zakładają otwarcie czterech kolejnych jednostek franczyzowych. Dwie z nich będą mieścić się w centrach handlowych Port Łódź oraz Mazovia Płock. Firma Vector kieruje się uniwersalnymi zasadami planowania placówek Pralnie Panda -  znajdują się one w renomowanych galeriach, centrach handlowych na terenie całej Polski. W pozyskaniu tych atrakcyjnych lokalizacji pomaga franczyzodawca.

Żeby otworzyć pralnię franczyzową pod marką Panda, trzeba zainwestować własny kapitał. Przewidywana kwota inwestycji waha się, w zależności od lokalizacji i wielkości parku maszynowego, od 250 do 450 tys. zł netto. - Dla naszej firmy nie liczy się ilość nowych pozyskanych franczyzobiorców, ale wspólne zadowolenie z zarządzania i prowadzenia pralni z nastawieniem na najwyższą jakość usług oraz dbanie o wizerunek marki Panda – podkreśla Monika Prymelska.

Pralnie Panda to nie jedyna sieć pralni chemicznych, która szuka franczyzobiorców. Osoby zainteresowane tym biznesem mają do wyboru także francuską 5 à Sec, największą obecnie sieć pralni chemicznych w Polsce (ponad 100 placówek), a także Perfect Clean (ok. 35 placówek), która to firma uruchamia pralnie nie tylko w galeriach handlowych, ale również na osiedlach mieszkaniowych.

Joanna Cabaj – Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram