Pozapłacowe benefity pomogą zwiększyć lojalność pracowników

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Najbardziej pożądane formy motywacji pracowników to gratyfikacja finansowa, służbowy samochód, specjalistyczne szkolenia czy kafeteria benefitów. Co zrobić, gdy firmy nie stać na tak bogaty pakiet benefitów pracowniczych?

Na lojalność oraz zaangażowanie w pracę wpływ ma stosunek pracownika wobec firmy. Pozytywna atmosfera w zespole, wzmacnianie poczucia osobistego rozwoju pracownika, elastyczność czasu pracy ułatwiająca godzenie życia zawodowego z osobistym to wybrane przykłady budowania lojalności, niewymagające nakładów finansowych. Istotne jest również wracanie z informacją zwrotną - docenianie sukcesów jest motorem do dalszej efektywnej pracy – twierdzi Agnieszka Laskowska, dyrektor ds. polityki personalnej ING Usługi Finansowe.

System motywacji wewnętrznej stanowi podstawę, ale nie wystarczy. Dlatego firmy sięgają po relatywnie atrakcyjne finansowo narzędzia, takie jak abonamenty medyczne oraz karty sportowo-rekreacyjne. Coraz popularniejsze, szczególnie w branżach specjalistycznych są grupowe ubezpieczenia na życie. Pracownik objęty takim ubezpieczeniem otrzymuje poczucie bezpieczeństwa.

Firmy, które zapewniają swoim pracownikom, jak i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa oraz ochrony, mogą liczyć w zamian na lojalność. W dzisiejszych czasach, gdy niezwykle trudno jest pozyskać nowych, specjalistów, zwłaszcza w wąskich dziedzinach, istotne jest budowanie trwałych i długofalowych pozytywnych relacji.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram