Powszechny Dom Kredytowy przejmie firmę Fiolet

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 września 2008
Kategoria:

Powszechny Dom Kredytowy przejmuje firmę Fiolet. Dzięki temu znajdzie się w rankingu pośredników kredytowych tuż za Open Finance i Expanderem - informuje "Gazeta Wyborcza".

"O fuzji poinformował wczoraj właściciel Fioletu i PDK, Getin Holding, za którym stoi Leszek Czarneeki, jeden z najbogatszych Polaków. Po przejęciu Fioletu PDK - dotychczas kojarzony przede wszystkim ze sprzedażą kredytów samochodowych, głównie w mniejszych miejscowościach - wyrośnie na trzecią pod względem sprzedaży kredytów firmę pośrednictwa finansowego w Polsce.", czytamy.

"W pierwszej połowie roku PDK i Fiolet sprzedały kredyty warte 2,3 mld zł. Oznacza to, że po fuzji PDK zdecydowanie wyprzedzi Dom Kredytowy "Notus" (1,3 mld zł kredytów) i w rankingu pośredników uplasuje się za Open Finance i Expanderem. Jeśli chodzi o sieć sprzedaży, to PDK zdobędzie pozycję lidera - będzie dysponować ponad 200 własnymi placówkami oraz siatką ponad 4 tys. partnerów (min. dilerów samochodowych). Jednocześnie firma ma duże doświadczenie w sprzedaży kredytów przez internet.", informuje gazeta.

Właścicielem obu firm jest Getin Holding. W skład holdingu wchodzą ponadto Getin Bank, Noble Bank, towarzystwo ubezpieczeniowe Europa, spółka Getin International, oraz Open Finance. Holding kontroluje też banki na Ukrainie i Białorusi i firmę leasingową w Rosji. W 2007 roku zysk grupy kapitałowej Getin Holding wyniósł ponad 626 milionów złotych. To wzrost o ponad 291 proc. w stosunku do całego roku 2006 (160 mln zł).

Więcej: Gazeta Wyborcza

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram