Powstaje nowa sieć drogerii Jasmin

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 maja 2010
Kategoria:
jasminTworząca ją Polska Grupa Drogeryjna podpisała już 34 umowy franczyzowe. PGD jest jednym z największych dystrybutorów kosmetyków w Polsce.

– Chcemy zaproponować naszym klientom – właścicielom niezależnych drogerii wstąpienie do sieci Jasmin. Niewątpliwą korzyścią zrzeszenia jest wzmocnienie pozycji w kontaktach z producentami. Proponujemy m.in. wspólną politykę handlową, marketingową, zintegrowany system komputerowy i atrakcyjną wizualizację sklepów – wyjaśnia Marzena Gradecka, prezes Polskiej Grupy Drogeryjnej Sp. z o.o.

Pierwsze kroki w kierunku tworzenia sieci Jasmin zostały poczynione podczas Pierwszego Forum Niezależnego Rynku Drogeryjnego, które PGD zorganizowała w połowie maja w Legnicy. Była to okazja do spotkania właścicieli sklepów z największymi producentami kosmetyków jak Ziaja, L'Oreal czy Dr Irena Eris, a także do przedstawienia oferty franczyzowej.

Partnerami biznesowymi projektu Drogerie Jasmin są już, oprócz Polskiej Grupy Drogeryjnej, dwie spółki zrzeszające partnerskie sklepy. Pierwsza z nich to Drogerie Aster skupiające 48 sklepów franczyzowych na terenie Polski zachodniej, od Kamienia Pomorskiego do Nysy. Spółka działa od 1999 r., w tym roku jej większościowy pakiet nabyła PGD. Kolejnym partnerem projektu są Drogerie Bravo. Sieć powstała w 2007 r. i tworzy ją już 85 sklepów partnerskich.

W drogeriach Jasmin ma obowiązywać wspólny dla całej sieci program lojalnościowy dla klientów. Będą one mieć jednolitą wizualizację, prowadzić wspólne działania handlowe, szkoleniowe i marketingowe, a także operować na wspólnym systemie komputerowym. Bazą dla tworzenia tej sieci mają być niezależne drogerie, z kórymi PGD współpracowała do tej pory. Przypomnijmy, że ma ona na terenie całego kraju 12 tysięcy odbiorców.

Polska Grupa Drogeryjna jest częścią EKO Holdingu, w skład którego poza PGD wchodzi blisko 220 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. EKO Holding jest od marca tego roku notowany na GPW. W pierwszym kwartale 2010 r. przychody spółki wyniosły 296,9 mln zł i były o 3,6 proc. wyższe niż przed rokiem. Jednocześnie lekko, o 4,4 proc. stopniał zysk netto do 4,08 mln zł.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram