Powraca temat fuzji Orlenu i Lotosu

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 marca 2009
Kategoria:
lotos_fotka.jpg

Czy będziemy w końcu świadkami połączenia dwóch największych graczy na polskim rynku paliwowym? Pierwsze nieoficjalne informacje na temat fuzji pojawiły się w 2007 roku, minęły od tego czasu dwa lata, w trakcie których nie podjęto żadnych informacji. Dziś rząd powraca do koncepcji łączenia potentatów.

lotos_fotka.jpgNa łamach dzisiejszej „Gazety Prawnej” Maciej Woźniak doradca premiera ds. bezpieczeństwa energetycznego zapewnia, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy zapadnie decyzja co do ewentualnego połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos. Gdyby doszło do połączenia dwu potentatów, nowopowstała firma miałaby znaczną część wszystkich stacji paliw w Polsce.
Obie firmy rozwijają się poprzez franczyzę. Aktualna liczba placówek Lotosu wynosi 52, przy planowanych 250. Natomiast Orlen w Polsce posiada 1803 obiektów. W 2008 roku spółka uruchomiła na rynku 49 stacji, w tym 31 franczyzowych. Jednocześnie w tym samym okresie 143 stacje zostały zlikwidowane, wśród nich są stacje patronackie, których właściciele po wygaśnięciu dotychczasowej umowy nie podpisali nowej umowy franczyzowej.

Agnieszka Grabuś, 05 marca 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram