Powiększyło się grono franczyzobiorców pralni Panda

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 grudnia 2010
Kategoria:
Pralnia Panda Port ŁódźW ciągu ostatnich dwóch miesięcy sieć otworzyła dwa nowe punkty, a dwa już działające przekazała franczyzobiorcy. Firma ma ofertę współpracy dla osób o różnych zasobach, od ok. 70 tys. do 1 mln zł.

- Ten rok, pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, możemy zaliczyć do udanych. Było kilka momentów, kiedy to z przyczyn losowych, takich jak ciężka zima, powódź czy katastrofa smoleńska, klientów pojawiało się nieco mniej. Jednak obroty sieci za cały rok będą o ok. 6 proc. wyższe niż w 2009 roku. Ponadto udało nam się pozyskać dwóch franczyzobiorców do trzech lokalizacji - mówi Monika Prymelska, kierownik działu franczyzy w firmie Vector, która rozwija sieć pralni chemicznych Panda.
Firma uruchomiła w ostatnim czasie także dwa nowe punkty własne. Na początku października ruszyła pralnia w krakowskim CH Plaza. Jest to druga placówka należąca do sieci w tym mieście, pierwsza działa od ośmiu lat w CH Tesco i jest prowadzona przez franczyzobiorcę. W połowie listopada do sieci dołączyła natomiast pralnia w Galerii Agora w Bytomiu.

W sumie w sieci działa obecnie 55 jednostek: 41 własnych i 14 franczyzowych. Firma chciałaby jednak, aby docelowo przewagę miały pralnie działające na licencji. Dlatego też poszukuje franczyzobiorców gotowych zarówno do zainwestowania w nowy obiekt, jak i do przejęcia istniejącego.

Pralnia_Panda_Bytom- Koszt otwarcia nowej pralni to ok. 450-500 tys. zł. W przypadku przejęcia działającej placówki ceny mogą być różne - od 70 tys. do 1 mln zł. Jest to przede wszystkim zależne od lokalizacji, okresu obecności danej placówki na rynku, obrotów, jakie generuje. W każdym przypadku przychody i zyski będą adekwatne do poniesionych kosztów, a zwrot z inwestycji nastąpi w okresie do 2 do 3 lat - wyjaśnia Monika Prymelska.

Franczyzobiorcy decydują się zarówno na pierwszą jak i drugą opcję. Dla przykładu, w kwietniu br. otwarta została zupełnie nowa pralnia w CH Mazovia w Płocku, w którą zainwestował franczyzobiorca. Zaś na początku listopada sieć pozyskała kolejnego partnera, który przejął dwie funkcjonujące pralnie w Białymstoku.

- Planujemy dalsze systematyczne powiększanie naszej sieci. Już w tym momencie mamy podpisanych pięć umów najmu z centrami handlowymi, które będą się otwierać w latach 2011-2014. A cały czas napływają kolejne propozycje od zarządców galerii, które bardzo wnikliwie analizujemy - mówi Monika Prymelska.

Joanna Cabaj - Bonicka

ZOBACZ TAKŻE:

Baza sieci: Pralnie Panda
Baza sieci: 5 a Sec
Baza sieci: e-pranie.pl
Prezentazja: Pralnie Pressto
Aktualności: Hiszpanie chcą zamieszać na rynku pralni

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram