Postępowanie układowe na rynku convenience

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 marca 2018
Kategoria:
Foto: Małpka

Spółka Małpka, właściciel popularnej sieci sklepów osiedlowych jest w trakcie przyśpieszonego postępowania układowego. 

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych otworzył przyśpieszone postępowanie układowe spółki Małpka wyznaczając sędziego komisarza - Jarosława Zarębskiego i nadzorcę sądowego w osobie Michała Górnickiego.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy spółka ma poważne problemy z zatowarowaniem sklepów, bo dostawcy zgadzają się na dostarczanie produktów tylko za gotówkę. Według zapowiedzi prezesa sieci Marcusa Prestona, firma ma wstępny plan restrukturyzacji. Docelowo chce znaleźć inwestora branżowego.

W 2015 roku ramach sieci Małpka funkcjonowało ponad 300 sklepów. Perspektywy rozwoju rynku convenience w Polsce firma oceniała jako obiecujące i planowała systematycznie powiększać liczbę placówek, pozyskując tym samym większy udział rynkowy.

Spółka celowała w lokalizacje high street - w centrach miast i w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych zarówno w dużych miastach, jak w mniejszych miejscowościach. Oprócz rozwoju sieci sklepów firmowych, planowany był też rozwój w oparciu o franczyzę.

Sieć sklepów Małpka Express została założona w 2012 r. przez Mateusza Świtalskiego, syna twórcy Eurocashu, Biedronki i Żabki.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram