Pośrednicy w obrocie nieruchomościami coraz częściej stawiają na rozwój poprzez franczyzę.

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 stycznia 2012
Kategoria:
otwarcie-Bialystok2

otwarcie-Bialystok2

W branży tej pojawił się nowy trend. Szyldy małych agencji są zastępowane logotypami znanych na rynku marek biur nieruchomości.

Miniony rok można zaliczyć do udanych dla rozwoju sieci franczyzowych agencji nieruchomości. Kilka dni temu pisaliśmy o rezultatach jakie osiągnęła sieć Północ Nieruchomości. Okazuje się, że także agencja Metrohouse nie zasypała gruszek w popiele.

W 2011 roku agencja działająca pod marką Metrohouse uruchomiła 11 kolejnych biur franczyzowych. Nowe oddziały otwarto w Elblągu, Otwocku, Pile, Łodzi, Krakowie, Lublinie, Częstochowie, Bydgoszczy i Kaliszu. Kolejne dwa biura powstały z przekształcenia placówek własnych (Bytów, Legionowo). Rozwój sieci franczyzowej zbiega się z otwieraniem oddziałów macierzystych spółki. Nowe biura Metrohouse rozpoczęły działalność w Łodzi i Krakowie (łącznie 8 zespołów agentów), a w biurze w Poznaniu uruchomiono kolejny team. Ponadto filia jednego z oddziałów pojawiła się w Tczewie.

Spółka zakończyła już rozmowy i podpisała umowy z kolejnymi pięcioma franczyzobiorcami, którzy działalność operacyjną rozpoczną w pierwszym (Legnica, Białystok, Toruń) i drugim kwartale bieżącego roku (Kielce, Bolesławiec). Finalizowane są także rozmowy odnośnie biur w Koszalinie, Szczecinie, Tomaszowie Mazowieckim i Ząbkach koło Warszawy.

W 2012 r. Metrohouse planuje pozyskanie kolejnych partnerów w największych polskich miastach. – Ponadto, w drugiej połowie roku, planujemy wejście do Aglomeracji Śląskiej, skąd mamy już dziś dużo zapytań o możliwość współpracy, mówi Dorota Gierach-Nowak, dyrektor działu franczyzy Metrohouse & Partnerzy. Spółka do tej pory nie posiada oddziałów w tym regionie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram