Porady dotyczące edycji zdjęć dla początkujących - od profesjonalnego fotografa

Data dodania: 28 września 2022

Kiedy widzisz zdjęcie, które porusza cię w jakiś sposób, prawdopodobnie jest coś o obrazie, który wyróżnia się do ciebie. Może to piękne kolory zachodu słońca, a może to, jak doskonale uchwycone są oczy obiektu.

Według wszelkiego prawdopodobieństwa, jest to prawdopodobnie dlatego, że można zobaczyć, że zdjęcie jest fachowo edytowane - i to jest dobra rzecz. Świat fotografii staje się coraz bardziej wizualny, a użytkownicy Instagrama wrzucają nowe zdjęcie co kilka sekund. Oznacza to, że jako fotograf, Twoje zdjęcia muszą się wyróżniać i robić wrażenie na odbiorcach, jeśli chcesz, aby wracali po więcej. Na szczęście, dzięki naszej liście wskazówek dotyczących edycji zdjęć dla początkujących od profesjonalnego fotografa, możesz nauczyć się edytować swoje zdjęcia jak profesjonalista w krótkim czasie!

Poznaj swoje narzędzia do edycji

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że istnieje wiele rodzajów narzędzi do edycji zdjęć. Do najpopularniejszych należą Adobe Photoshop, Lightroom i Aperture. Ale to nie koniec - istnieją również darmowe i mobilne programy do edycji zdjęć, takie jak Photoshop Express, Apple Photos i Cliplets.

Użyj jednolitego tła

Tło jest podstawą każdego zdjęcia. Jeśli nie masz atrakcyjnego tła, trudno będzie ulepszyć dobre zdjęcie za pomocą edycji. Dlatego tak ważne jest, aby od początku wybrać solidne tło. Jeśli nie masz atrakcyjnego tła, trudno będzie Ci poprawić dobre zdjęcie za pomocą normalnej edycji, w takim przypadku może pomóc narzędzie do usuwania tła https://pl.depositphotos.com/bgremover.html Jeśli zdecydujesz się na naturalne tło, unikaj fotografowania na tle nasyconego naturalnego tła - takiego jak drzewa czy góry - i zamiast tego skup się na znalezieniu czegoś interesującego w tle, co pomoże wyróżnić się fotografowanemu obiektowi. Jeśli planujesz fotografować we wnętrzach, najlepszym rozwiązaniem jest zazwyczaj pusta ściana lub kartka papieru, która zakrywa co najmniej jedną trzecią kadru. W ten sposób, jeśli na pierwszym planie zdjęcia znajdują się jakieś rozpraszające elementy, nie będą one tak zauważalne po wykadrowaniu końcowego obrazu.

Usuń niechciane elementy

Jednym z najprostszych sposobów edycji zdjęcia jest usunięcie niepożądanych elementów. Niezależnie od tego, czy jest to gałąź drzewa w tle, czy też uciążliwa mucha, która po prostu nie chce odejść, istnieje wiele sposobów na usunięcie tych elementów rozpraszających uwagę ze zdjęć. Możesz użyć Photoshopa i Lightrooma, aby wyciąć niechciany element ze zdjęcia, lub możesz nawet użyć darmowego i prostego oprogramowania do edycji zdjęć, takiego jak GIMP.

Wzmocnij oświetlenie i kolory

For A More Dramatic Effect # Enhance Lighting And Colors For A More Dramatic Effect Jedną z najbardziej skutecznych wskazówek dotyczących edycji zdjęć dla początkujących jest wzmocnienie oświetlenia i kolorów, aby nadać swoim zdjęciom bardziej dramatyczny efekt. Oznacza to zwiększenie kontrastu i nasycenia obrazów i nadanie im dodatkowego uderzenia. Jeśli szukasz inspiracji, zajrzyj do magazynów takich jak Vogue, Elle czy Vanity Fair. Są one często fotografowane przy użyciu kontrastowego oświetlenia, które wydobywa najlepsze cechy modelki. Kolory są również nasycone, dzięki czemu zdjęcia ożywają. To tylko kilka szybkich wskazówek dotyczących edycji zdjęć dla początkujących od profesjonalnego fotografa, ale mogą one pomóc ci radykalnie poprawić swoje zdjęcia!

Urozmaicenie dzięki filtrom

Dodanie filtra do swoich zdjęć to prosty sposób na urozmaicenie i zainteresowanie zdjęciami. Różne filtry dadzą różne efekty, więc eksperymentuj z nimi, aż znajdziesz odpowiedni dla swojego zdjęcia lub serii zdjęć. Na przykład, jeśli robisz serię zdjęć na koncercie, spróbuj dodać filtr sepii do zdjęć, aby nadać im staroświecki charakter. # Użyj narzędzia Hilight, aby dodać ostrość Narzędzie Hilight może być używane w postprocesie, jak również podczas fotografowania, co oznacza, że możesz go użyć do podkreślenia konkretnych aspektów zdjęcia, takich jak twarz osoby lub ubranie. To skupienie się na ważnych częściach obrazu przyciągnie uwagę i sprawi, że wyróżni się bardziej niż cokolwiek innego na zdjęciu.

Słowa końcowe

Jeśli jesteś początkujący w fotografii, nie martw się. Dzięki tym 6 podstawowym wskazówkom dotyczącym edycji zdjęć, w krótkim czasie będziesz robić zdjęcia na profesjonalnym poziomie! - Po pierwsze, pobierz aplikację do edycji zdjęć. Istnieje wiele darmowych aplikacji dostępnych w telefonie, które pozwolą Ci na edycję zdjęć. Najpopularniejszą z nich jest Adobe Photoshop Express, który ma świetny interfejs dla początkujących i zapewnia niesamowite rezultaty dla każdej edycji zdjęć na poziomie początkującym. - Następnie spójrz na oświetlenie swojego zdjęcia. Oświetlenie jest jednym z najważniejszych czynników w każdym zdjęciu, ponieważ może drastycznie zmienić nastrój i ton obrazu. Jeśli chcesz, aby obraz wyglądał bardziej naturalnie, użyj naturalnego światła z zewnątrz lub innych źródeł, takich jak lampy lub świece (nie świece ze sztucznym światłem). - Po trzecie - pozbądź się tych pesky blemishes! Możesz to zrobić używając narzędzia stempla klonu i narzędzia gumki (w zasadzie każdego rodzaju narzędzia do retuszu), aby pozbyć się wszelkich niechcianych znaków lub plam na twarzy Twojego obiektu. Dzięki temu będą one wyglądać nieskazitelnie i idealnie! - Na koniec zastanów się, jaki schemat kolorów chcesz zastosować na swoim zdjęciu. Twój wybór może mieć duży wpływ na to, jak widzowie czują się, gdy widzą twoje zdjęcie - może wywołać uczucia takie jak nostalgia lub szczęście (lub smutek!). Bądź kreatywny z kolorami i eksperymentuj z różnymi odcieniami, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej dla Ciebie!

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design