Pora na niezależność

Data dodania: 29 lutego 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Speak Up
W dziedzinie usług franczyzowych edukacja plasuje się na drugim miejscu.

Na polskim rynku coraz częściej daje się obserwować zjawisko polegające na uniezależnianiu się pracowników. Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Niezależność, samo decydowanie o sobie, pełna kontrola przychodów i, co najważniejsze, zwiększenie zarobków, to cechy, które są niezwykle atrakcyjne i pociągające. Jednakże wizja taka niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Ocena ryzyka to ważny moment w planowaniu własnego biznesu. Są też sposoby na totalną minimalizację niebezpieczeństwa niepowodzenia. Sposób ten nosi imię „Franczyza”.

Biznes bez ryzyka

Chcąc ograniczyć, a nawet i wyeliminować ryzyko fiaska dominimum a przy tym prowadzić własną firmę pod banderą wielkich marek warto rozważyć podjęcia próby w systemie franczyzowym. System franchise jest niezwykle popularny na całym świecie. Na terenie samej Polski odnotowano już około 500 przedsiębiorstw franczyzowych. Sukces systemu franchise polega na sprawdzonych i klarownych relacjach pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Wystarczy tylko przejrzeć bank przedsiębiorstw działających na zasadach systemu franczyzowego i podjąć działania dążące do założenia własnego biznesu o takim profilu i w takiej dziedzinie, żeby była ona bliska przedsiębiorcy.

Spektrum działalności

W systemie franczyzowym można wyróżnić dwa kierunki działalności. Po pierwsze handel. Handel w systemie franchise rozwija się niemalże w każdej dziedzinie. Od artykułów spożywczych, przemysłowych, sportowych i dziecięcych, przez materiały do domu i ogrodu, dobra farmaceutyczne i zdrowotne, po sprzęt elektroniczny, kosmetyki na stacjach paliw i motoryzacji kończąc. Handel franczyzowy daje szerokie pole do działalności. Po drugie natomiast – usługi. W przypadku usług pole poszerz się jeszcze bardziej. Najbardziej popularne są usługi gastronomiczne, ale także usługi z zakresu finansów i bankowości, obsługi biznesu, nieruchomości, turystyki czy urody i fitness. Możliwości działalności w systemie franczyzowym są zatem nieograniczone.

Przedsiębiorcza edukacja

Biznesowe myślenie zaczęło także oddziaływać na pole z zakresu edukacji. Ciekawostką jest, że w dziedzinie usług systemu franchise edukacja uplasowała się na drugim miejscu. Coraz bardziej popularne staje się kształcenie czerpiące z handlowego namysłu. Ten projekt nazwany school franchise zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. System school franchise to kompleksowa metoda nauczania polegająca na dostosowaniu programu dla indywidualnego ucznia. Szczególny nacisk kładziony jest na dopasowany a zarazem elastyczny program dla jednostki. School franchise kształci ludzi we współpracy ze starannie dobranymi partnerami, którzy wnoszą istotny wpływ na rozwój osoby kształconej. System ten szczególnie sprawdza się w zakresie nauki języków obcych. Na polskim gruncie ten system jest realizowany przez Szkołę językową Speak Up. Speak Up ściśle współpracuje z partnerami franczyzowymi dzięki czemu gwarantuje wszechstronny rozwój swoim klientom. Metoda i profesjonalizm Speak Up cieszy się wielkim powodzeniem i ma już całą rzeszę swoich zwolenników i zadowolonych klientów.

Postaw na rozwój!

System franczyzowy to doskonały sposób na rozwój. Jego szerokie spektrum pozwala na nieograniczony wybór działalności w biznesie, co generuje wielowarstwowe korzyści zarówno dla franczyzodawców, jak i franczyzobiorców, nie wspominając o osobach korzystających z dziedzin handlu i usług realizowanych w systemie franchise. Rozważając założenie własnego biznesu warto przyjrzeć się bliżej temu sposobowi. Franczyza to rozwój i zysk podbudowane doświadczeniem i fachowością.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram