Popyt na usługi hotelowe będzie rósł

Data dodania: 18 stycznia 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Prognozy dla tego segmentu rynku są optymistyczne.

Rok 2017 zapowiada się dobrze dla polskiej branży hotelarskiej. Czekają ją kolejne wzrosty na wielu płaszczyznach. Hotele i turystyka to także branża, w której rozwijają się sieci franczyzowe. Współpracę partnerską oferuje obecnie 16 systemów.

Jak wynika z raportu Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych „Rynek franczyzy 2016: Biznes tworzy śmiały plany”, w branży hotele i turystyka można nawiązać współpracę franczyzową z 16 systemami. Największym operatorem hotelowym w Europie Środkowo-Wschodniej rozwijającym sieć franczyzową jest Grupa Hotelowa Orbis. Otwiera franczyzowe hotele pod markami Ibis Styles i Mercure.

Prognozy dla tego segmentu rynku są optymistyczne. Z IV edycji raportu „Hotel Marketing & Technology Trends”, przygotowywanej przez Profitroom przy współpracy z firmą doradczą Deloitte dowiadujemy się, że w tym roku branżę hotelarską czekają kolejne wzrosty. Tegoroczny raport wskazuje na trendy z zakresu technologii, marketingu i sprzedaży, które będą miały bezpośredni wpływ na funkcjonowanie obiektów hotelarskich w 2017 roku.

Wśród nich znajdziemy między innymi technologię VR, coraz bardziej popularny livestreaming czy istotne dla komunikacji marketingowej zastosowanie emocji w przekazach do konsumentów. Wykorzystanie tych trendów pomoże hotelarzom w atrakcyjny sposób zaprezentować swój obiekt na tle konkurencji i zachęcić potencjalnych gości do wizyty właśnie w nim.

Podobnie jak w ostatnich 12 miesiącach, w 2017 roku wzrośnie sprzedaż usług hotelarskich przez internetowe kanały sprzedaży. Hotelarze w Polsce będą podejmować działania zmierzające do zwiększenia udziału w sprzedaży tzw. „direct bookingu”, czyli bezpośrednich rezerwacji przez stronę internetową obiektu. Są one korzystne nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale także ze względu na wizerunek marki, której siła stanowi swoistą polisę ubezpieczeniową dla hotelu.

Czego jeszcze powinni spodziewać się hotelarze w najbliższej przyszłości? Eksperci prognozują, że silny popyt na usługi hotelarskie powinien utrzymać się jeszcze przez dłuższy czas.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram