Pomysł na przyszłość

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 listopada 2013
Kategoria:

Foto: sxc.huPonad połowa polskich studentów marzy o własnej firmie. Dzięki niej mogliby być samodzielni, mieć elastyczne godziny pracy i osiągać godziwy dochód. Tymczasem rzeczywistość jest taka, że większość z nich pracuje na umowę o dzieło lub zlecenie. Być może dlatego, że rozpoczęcie działalności, oprócz chęci, wymaga zastanowienia się nad jej profilem, miejscem wykonywania, kosztami rozpoczęcia i prowadzenia oraz sposobami pozyskiwania klientów i rozwoju firmy. Czyli stworzenia tzw. biznesplanu.

A może franczyza?

Jeśli boimy się, że nasz biznes nie wytrzyma twardych reguł rynku, dobrym rozwiązaniem może okazać się franczyza. Jest to system sprzedaży towarów i usług, w którym ściśle współpracujemy z inną firmą, na przykład siecią restauracji. Najprościej mówiąc w zamian za udział w naszych dochodach otrzymujemy tak zwany know-how, czyli konkretną wiedzę z danej dziedziny oraz rozpoznawalną, wspieraną marketingowo markę. Plusem jest więc brak konieczności posiadania doświadczenia biznesowego w danej branży.

Finansowanie początkującego biznesu

Niestety nawet franczyza nie zapewni nam kapitału na początek twardej walki o klienta. Przeliczy się ten, kto od razu ma nadzieję na dotacje. To prawda, że Unia Europejska oferuje mikro przedsiębiorstwom dofinansowania. Wymaga jednak przedstawienia na papierze szczegółowego i dobrze ugruntowanego w rzeczywistości planu działania a następnie ocenia jego innowacyjność. Połowa wniosków odpada już po ocenie formalnej a ostatecznie wsparcie otrzymuje co trzydziesty ubiegający się o nie przedsiębiorca. Aby w szybki sposób uzyskać niewielkie finansowanie na rozruch biznesu, warto odwiedzić portal kredito24.pl.

Od marzeń do działania

Decydując się na własną działalność musimy być gotowi do angażowania się w sprawy firmy praktycznie przez całą dobę. Powinniśmy się również zastanowić, czy posiadamy cechy charakteru, które pomogą nam w jej prowadzeniu. Są to między innymi przedsiębiorczość, samodzielność oraz kreatywność. Jednak wszyscy doradcy początkujących przedsiębiorców są zgodni – przede wszystkim trzeba zebrać się na odwagę i zacząć działać. Tylko wtedy będziemy mogli nauczyć się szybko i elastycznie reagować na nieustannie zmieniającą się rynkową sytuację.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram