Polskie sklepy za granicą

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 września 2008
Kategoria:

Coraz więcej polskich sklepów pojawia się za granicą. Krajowy rynek zaczyna być zbyt mały dla najbardziej dynamicznych firm.

Takie marki jak Reserved, Atlantic, Gino Rossi, Tatuum, Monnari czy CCC są coraz lepiej znane za granicą - głównie w Europie Środkowej i Wschodniej. Wartość sprzedaży tych sklepów szacowana jest już na 1 mld zł. Niemal wszystkie firmy zapowiadają kolejne otwarcia poza Polską.
Tatuum otworzy sklep w Dubaju, LPP chce rocznie otwierać za granicą 50-70 sklepów. Wartość eksportu za pośrednictwem polskich sklepów sieciowych za granicą wynosi ok. 1 mld zł.

CCC, polski sprzedawca obuwia, koncentruje się tylko na rynku czeskim, na którym pierwsze kroki za granicą stawia co czwarta polska firma handlowa. W tym roku CCC chce otworzyć w Czechach dziewięć nowych salonów, a docelowo ma być ich aż 50. W wypadku firmy Kan i jej sklepów Tatuum już prawie połowa sprzedaży odbywa się poza granicami Polski. Firma chce w październiku otworzyć nowy sklep w Dubaju w powstającym tam największym centrum handlowym na świecie. Plany rozwoju własnych sklepów za granicą ma też Monnari - w tej chwili firma ma tylko cztery sklepy poza Polską - w Niemczech i Rosji, ale niebawem pojawią się też nowe salony na Litwie, Łotwie i Ukrainie.

Łącznie w ciągu najbliższego roku może powstać co najmniej 90 sklepów polskich sieci za granicą.

Polskie firmy nie eksperymentują i najczęściej inwestują w centrach handlowych dużych miast. Tatuum najwyższy czynsz za sklep płaci w centrum handlowym pod placem Czerwonym w Moskwie. Jednak jest to najlepsza lokalizacja, bo są tam też najwyższe obroty i oczywiście zyski. Wszystkie firmy podkreślają, że sprzedaż pod własną marką jest bardziej dochodowa - można zarobić 15-20 proc. więcej, niż gdy szyje się na zlecenie.

Źródło Mediarun.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram