Polski konsument zaciska pasa

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 lutego 2013
Kategoria:

konsumenciW czasie spowolnienia gospodarczego duża część konsumentów szuka oszczędności. Ograniczenia wydatków należy spodziewać się podczas codziennych zakupów – donosi "Puls Biznesu", powołując się na sondaż ARC Rynek i Opinia.

Badanie przeprowadzono w styczniu na grupie 500 osób. Wynika z niego, że 64 proc. konsumentów planuje w tym roku ograniczyć wydatki na artykuły codziennego użytku, czyli spożywcze i chemię gospodarczą. Jednak prawie połowa oszczędzających nie zamierza rezygnować z tych produktów, które kupowała dotąd, ale do zakupów chce podchodzić z rozsądkiem – konfrontując ceny w różnych sklepach. Wysoki jest też odsetek osób, które będą bardziej koncentrowały się na tym, czego rzeczywiście potrzebują i ograniczą spontaniczność.

Bardzo duża część konsumentów przyznaje się do spontanicznych zakupów – mówi Marzena Białasek z ARC Rynek i Opinia.  – Mają oni świadomość, że większa kontrola nad tym co faktycznie jest potrzebne, a co zbędne, już przyniesie oszczędności – dodaje.

Adam Gieras

źródło: Puls Biznesu

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram