Polska sieć idzie na Wschód

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 stycznia 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Spółka umocniła pozycję lidera outsourcingu kasowego dla urzędów skarbowych, gdzie posiada 30-proc. udział rynku.

Sieć agencji płatniczych Monetia wyrusza z ofertą na Ukrainę i do Wietnamu. Zamierza też powalczyć o klienta kartowego.

Wyniki finansowe największej pod względem liczby placówek sieci agencji płatniczych po 4Q16 są rekordowe. Już po trzech kwartałach EBITDA Monetii była wyższa niż za cały 2015 rok, i wyniosła ponad  2,5 mln zł przy przychodach na poziomie 30 mln zł. Obroty w tym czasie wyniosły 3,6 mld zł. Spółka umocniła pozycję lidera outsourcingu kasowego dla urzędów skarbowych, gdzie posiada 30-proc. udział rynku. To efekt dywersyfikacji oferty i wejścia w nowe segmenty klienta biznesowego.

W tym roku klienci instytucjonalni wygenerowali jedną czwartą naszych przychodów. Dzięki dotychczasowej współpracy mogliśmy jeszcze lepiej zidentyfikować ich potrzeby, oczekiwania i możliwości. Wykorzystaliśmy to do rozwoju oferty BPO o nowe rozwiązania, z którymi chcemy wystartować w 2017 r. Zgodnie z naszymi planami na najbliższe 2-3 lata sprzedaż B2B powinna odpowiadać za 50% przychodów – mówi Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

W obszarze BPO do outsourcingu kasowego i fulfillmentu dołączy systemy kierowania przepływem interesantów, obsługa gotówki i utargu, dostarczanie i montaż wpłatomatów, a także prowadzenie placówek bankowych. Zmiany nastąpią również w obszarze oferty dla klientów detalicznych.

Rozwijamy platformę Monetia24.pl realizującą międzynarodowe przekazy pieniężne. Paszportowaliśmy naszą licencję, na podstawie której możemy prowadzić działalność na terenie całej Unii Europejskiej. Jednocześnie obsługujemy coraz więcej obcokrajowców pracujących w Polsce. W ciągu najbliższych miesięcy wejdziemy na Ukrainę i do Wietnamu – kontynuuje  Wojciech Jóźwiak.

Spółka, która dotychczas koncentrowała się na obsłudze wpłat detalicznych realizowanych gotówką, planuje zawalczyć o udział w rynku transakcji kartowych i Blik. Monetia w najbliższych tygodniach złoży wniosek do KNF o rozszerzenie licencji. Po jej uzyskaniu będzie mogła wzbogacić ofertę outsourcingu kasowego o obsługę transakcji realizowanych kartami płatniczymi.

Monetia działa na podstawie licencji krajowej instytucji płatniczej i jest kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Sieć spółki obejmuje ponad 720 oddziałów w całym kraju. W ciągu roku obsługuje pół miliona osób i przeprowadza 15 mln transakcji o łącznej wartości blisko 4 mld PLN.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 30 listopada 2022
Omni-commerce – jak kupują polscy konsumenci?
Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram