Polska najlepszym rynkiem dla amerykańskich franczyz

Data dodania: 30 października 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Polska najlepszym rynkiem dla amerykańskich franczyz

Foto: Polska najlepszym rynkiem dla amerykańskich franczyz

Rosenberg International Franchise Center co roku szykuje listę krajów, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu ekspansji za granicę. Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce w dwóch kategoriach.

RIFC działa przy uniwersytecie w New Hampshire i ma za zadanie pomagać amerykańskim sieciom franczyzowym w rozwoju. W związku z tym m.in. bada sytuację za granicą i przygotowuje raporty, dzięki którym zarządzającym sieciami łatwiej podjąć decyzje biznesowe. W tym roku wśród dziesięciu najbardziej atrakcyjnych rynków dla rozwoju franczyz znalazła się między innymi Polska. Poza nią to również Wielka Brytania, Niemcy, Kanada, Australia, Francja, Irlandia, Korea, Szwecja i Hiszpania. Jak podaje magazyn Franchising.com, zestawienie jest wykorzystywane m.in. podczas oceniania ryzyka ekspansji do danego kraju związanego z możliwością recesji, przewrotu politycznego itp.

Przygotowano też zestawienie 10 krajów, w których inwestycja jest atrakcyjna, ale bardziej ryzykowna. To już propozycje dla franczyzodawców, którzy są w stanie znieść duże ryzyko dla potencjalnie większych zysków. W tej kategorii zwyciężyły m.in. Chiny, Turcja, Wielka Brytania, Niemcy, Indie, Korea, Kanada, Polska, Japonia i Meksyk. Jak widać, Polska jest wśród krajów perspektywicznych niezależnie od tego, czy firma przybierze bardziej agresywny, czy zrównoważony model rozwoju. W rankingu brano pod uwagę takie czynniki jak edukacja, jakość i dostępność siły roboczej, urbanizacja, czynsze, płace, koszty materiałów, infrastruktura itp.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram